tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Gübre gibi Patates

Patates gibi Patates gübre

gübre gibi Patates. Gübre olabilir içinde patates verimi artırabilir kültürüne doğrudan katkı 2 kez, ama patates uyuz hastalıkları riski. Patates Gübre iki şekilde yapılabilir: atma alanı çevresinde veya bir çentik ya da delik (aynı gün) kadar kapanış. Şunları yapabilirsiniz torfonavoznye kullanım kompost (3:1).

Ortalama olarak, 1 m  organik madde 5,10 kg olun.  Bunun yerine, gübre (yeşil gübre) uygulanabilir hangi gübrenin 200 kg giriş eşdeğer, organik madde yatak zenginleştirecek yüz metrekare.  Mineral gübre amonyum nitrat (Metrekare başına 1 kg ekimden önce) kullanarak patates veya üre (ekimden önce metrekare başına 1 kg), çift süperfosfat (1 kg için ilkbahar veya sonbaharda örgü), potasyum sülfat (2 ilkbaharda metrekare başına kg veya sonbahar)  (Metrekare başına 5 kg).

Karmaşık mineral gübreler Of altında Patates başına nitrophoska (Metrekare başına 5 kg) ya da NPK (3 kg yapmak bahar kazma altında Metrekare). Hafif kumlu topraklarda, magnezyum gerektirir kim sülfat şeklinde büyü yapmak (g 80 bir tane) ya da dolomit un - 1 m başına 20 gr  .  Patates fidelerinin 10-12 cm harcamak yükseklikte gübre azot gübreler, at potas yem hilling ilk.

Sıvı gübre azot ve potasyum 30 gram yapılır gübre, fosfor 60 g su 10 l bunları çözme. Bir solüsyon ile sulandı çalılıklar patates etrafında toprak. Büyüme edilebilir bir gecikme varsa beslemek  ya da kuş çöp. Bush 1-2 litre sıvı akış hızı. Patates Geç çeşitleri sezon başına iki kez beslenir.  Için Giyinirken Patates bitkilerin yeşil kısımları ile temasından kaçının.  Patates çalı başına 20 g oranında beslenir.

Iyi sonuçlar makro yapraktan vermek ve mikro besinler. 10 litre suya amonyum nitrat, 200 gram ve 40 gram için süperfosfat, potasyum tuz 10 g bakır sülfat 2 gr (çözüm yüz) ve püskürtme. Çözüm periyodik 04:00 ısrar edildi karıştırma, püskürtme tesisleri patates sabah veya akşam kuru hava.

Çiçeklenme sonunda patates fosfat gübre etkili yaprak uygulaması, Bu yumru (1 kc süperfosfat besin akışını hızlandırmak Su 10 litre). Çiçekli patates yumru sonra, üzerinde oluşur önce Yeni Yumruların çiçekli görünmez ve bu ağırlığı artacak oluşmuştur.  Patates klor sevmiyorum.  Patates üzerinde azot ve kalsiyum aşırı doz uyuz görünür.

Azot potasyum ile birlikte yapmak daha iyidir ve uçucu kül kullanımını kısıtlamak.

Related Posts:
  1. Kabak
  2. Bow

patates, kabak, patates çeşitleri, soğan

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt