tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Büyüyen patates

Bir kural olarak, bahçıvanlar orta büyüklükteki yumrular dikim için seçilir. Patates yüz metrekarelik 40-50 kg gerektirir için. Iniş, kullanmak, ve yüz metrekare başına 25-30 g. Daha sonra açılış yumrular ağırlığında küçük yumrular 1.5-2 kat daha az gerektirir. Ama biz sağlıklı, iyi gelişmiş çalı elde olsaydı küçük yumrular ile patates iyi bir hasat vereceğini unutmamalıyız. Bunu yapmak için, bölgede çiçekli çalılar sırasında yaprak bıçakları dağıtmış, gelişmiş kök ile söylüyorlar.

Bu kümelerden Bir süre kazma (10-12 gün başında biçme sonra) bu sınıf için tipik sağlıklı yumrular, seçilirse ve çalıların en az 10-15 orta ve büyük yumrular oluşturduğunu arzu edildiği. Bu bitkiler bütün yumrular, küçük olanlar hariç, gelecek yıl ekim için kullanılır.  Ama her zaman iyi bakım ve patates koşulları yeterli miktarda oluk tohum kök başlayabilirsin.

Bu konuda pek çok bahçıvanlar sadece üst (20-30 gr ağırlığında) kullanarak ekim malzemesi olarak, alt kısmı gıda veya hayvan yemi bulunmaktadır. Patates Yumru apikal kısmı genç bitkisel, bu nedenle alt göre artan gücü vardır. Bu üstleri bitkileri daha güçlü gelişmekte olan ve yüksek verim birikim vardır.

Fidan dikme malzemesi sağlıklı yumru kök sıkıntısı yumru (40-30 gr ağırlığında) her bölümünü en az iki veya üç tomurcukları vardı böylece iki veya daha fazla parçaya kesilir. Hisse ince bir tabaka (kesilmiş) yayılmış ve sıcak bir odada saklanan ekimden önce 5-7 gün kesin. Yan etki oranı ile patates koruyan periderm bir bölümünde oluşturulacak Bu süre boyunca.

Ancak, bazı durumlarda, bir soğuk, yağmurlu bahar düşük sıcaklık ve yüksek toprak nemi toprak fraksiyonları çürümeye neden olabilir patates, istisnai durumlarda, tesisi gerekir kesmek için.  Patates hasat zamanı ve olgunlaşma az çok preplant hazırlık etkilenir. Işleme patates en yaygın yöntem - ışıkta çimlenme.

Erken çeşitleri -8 ... 12 `,  orta 12, .. 14 '  30-40 gün içinde. Bu zemin, raflar, raflar, kutular içinde (diğer bir takım) veya başka bir konteyner üzerinde ince yayılır. Yer kazanmak için, kanepe patates plastik torba ya da ağlar olabilir. Çanta, her 15 cm hava akımı için delikler yapmak ve pencere yanında onları astı. Her 5-7 gün dönüp çimlenme üniforma ve dostu için.

Kat 1 m2 başına 75 W elektrik akkor lamba kullanarak patates filiz olabilir aydınlık odalar ve yapay ışık, yokluğunda. Lambalar aydınlatma süresi 8-10 saat geçmez en fazla 2,5 m. mesafede raf ya da çekmeceleri arasındaki koridorlarda asılı.  Çimlenmiş var patates yumruları kısa (1 cm) kalınlığında, sağlam sürgünler oluşur.

Mikropların güçlü (bunlar kırılgan olur ve kolay kesiyorum) gergin değil yapmak için, `en fazla 4 ... 6 gece düşük sıcaklık gelişimini baskılar.  Patates başarılı çimlenme için gerekli bir koşul - aralığı% 90-95 olarak iç hava nem bakımı. Bu amaçla patates yapıldı kendisini düzenli olarak su püskürtülür.  Amonyum nitrat ve süperfosfat 2 bardak su 10 litre başına 1.5 bardak: hızlandırmak için patates ortaya çıkışı ve gelişimi mineral gübrelerin bir çözüm ile tedavi edilebilir.

Ekim patates gün sonra havada kurutulur, bir saat için bu çözüm saklanır ve toprakta ekilir.  Gübre kompozisyon bir çözüm patates ıslatma: süperfosfat 60 g amonyum nitrat 30 gr, potasyum sülfat 20 g bakır sülfat 2 g, su 10 litre amonyum molibdat 5 g - çiçeklenme ve 3 yumru oluşumu, 3-5 gün boyunca fidan görünümünü hızlandırır -4 gün.

Erken patates almak için, torfoperegnoynoy karışımı nemli çimlenme uygulamak talaş, torfokroshke ve diğer malzemelerin kompost. Bu durumda, kutunun alt sepet yığın biraz çimlenmiş yumrular üzerinde onun torfoperegnoynuyu karışımı (talaş) 3-4 cm tabaka dökülür ve aynı karışımı ile kaplanmış.

Ilık su, bakır sülfat 1 çay kaşığı ekleyin ki 10 litre ile sulandı. Amonyum nitrat 5-10 g süperfosfat, 20-30 g, 2-3 m2 başına 10 litre suya potasyum sülfat 10-15 g: Sulama gübre zayıf bir çözüm olabilir. Islak 12 çimlenme için optimum sıcaklık ... 15 `.

Nemli toprakta bahçede ekili yumrulu karışımı ile ilk yaprak ve bitki kök sisteminin çıkışıyla.  Çimlenme patates ve çimlenme hastaların tüm dönem boyunca döşeme önce çimlenme önce mantar hastalıkları önlemek için bakır sülfat (su 10 litre başına 1-2 g) bir çözelti ile yumrular seçin.

Related Posts:
  1. türü Patates vejetatif üreme
  2. Domates

patates ve domates

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt