tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Patates

Patates Patates

patates yeraltı bölümü oldukça karmaşık. Buna ek olarak, yumrular yeraltı pobegovstolonovi ortak kökleri oluşur. Uzaklıktaki bu çalı ve yan "Vepsians" ince stolonahso zaman, yeni yumrular büyümüş hangi eski yumru gelen kol.

Bu patates çeşitlerinin yumru en farklılık bulunuyor: onlar tadı, tabii olarak deri ve et de, delik, farklı renk ve tonları farklı sayıda var ve.  Patates kök sayısı ve uzunluğu dış koşullara ve farklı koşullara çok bağlıdır. , 20-25 cm derinlikte kök çoğu ama oldukça gevşek toprak, onlar "yerleşik" ve yanal ve derinlik ve tohumluk patateslerin ana kök ve tüm uzunluğu beş metre ulaşabilirsiniz.

Yani daha çalılık yer altı kısmında geliştirilmesi sayesinde mümkün patates ekin altında daha fazla toprak elde etmek için, 70 cm (bahçıvanlar genellikle sadece 30 cm kazmak) derinliğe kadar işlenmiş olmalı, daha o yumru görünür.  Patates Yüksek kök ot, kalın, sulu, bazen dallı  Tek bir kovan içinde bunun yumru gözleri (genellikle en fazla 8) idi kadar yaygın neskolkorovno vardır.

Büyük bölümü yeşil, ancak bazı çeşitlerde küçük segment ayrıldı gibi yaprakları, bileşik (birkaç küçük yapraklarından oluşan), yeşil, tüylü, onların yüzey olup, kırmızı veya mor renk olduğunu. Farklı çeşitleri çok farklı değil, ancak akıl, büyüklük ve konuma iyi çalı hissediyor ve bir bitki gübre, özellikle azot ve nem kapmak olmadığını belirlemek kolaydır.

Yaprak sapları çok açık ya da sarı, çok küçük ise, bir bitki ya da arkasında gösterdi anlamına gelir, ya da eksik bir şey vardır. Tersine yapraklar, çok süslü büyüdü, bu fazla azot ki Bush "zhiruet" gösterebilir. Bu durumda çok az üzerinde yumrular oluşur, ve kendilerini neperekormlennyh çalıların üzerinde oluşan daha küçük olacak "besi" kaçınılmalıdır kadar.

Bu durumda ve kök olarak, ve patates yaprakları zehirlidir  . Bunlardan İnfüzyon bile zararlı diğer bitkiler püskürtme için kullanılabilir. Patates Patates çeşitleri Çiçekler patates gibi beş köşeli yıldız, bunlar, beyaz, pembe, mavi, mor veya farklı tonları (ve bu çeşitli bir işareti) ve mor olabilir, çünkü Patates genellikle çiçek yapısı gerekmez ayrıntılı olarak bahçıvanlar yumrular ile yayılır.

Bazı çeşitleri çiçeklenme ve Fiyatları çok zayıftır ve kartofelrastenie kendini pollinating rağmen meyve kendilerini, bağlı değildir. Döllenme yok gerçekleşecek olursa, zavyazhutsya meyve minik domates benzer. Yaprakları sapları, onlar zehirli olduğundan, orada değildir.

Patates-yerli oldukça ılık (sıcak olmasın) kenarları, ancak yetiştirilen olduğu sürece, iyi sadece ılımlı bir iklime (Amerika'da ve o insan yardım almadan yaptım, yumrular varlığına kısmen sayesinde) uyarlanmıştır, ancak ve daha ağır çeşitleri bile tundra yetişir severnomunekotorye. Yumrular, aksine, (güney çeşitleri arttı neden olduğu ısı daha fazla zarar ise aynı zamanda bitkinin hava bölümü kötü soğuk (ve dolayısıyla Rusya'nın kuzey bölgelerinde genellikle kısa kuzey yaz aylarında verim zorunda erken olgunlaşan çeşitleri olduğunu türetilmiştir) yapar ) yüksek sıcaklıklara dayanıklı. En hızlı büyüyen patates sırasında toprak sıcaklığı 18 C `, bu durumda fide dikiminden itibaren 14 gün içinde görünür ve bazen daha önceki bir kaç gün.

patates, patates, domates

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt