tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Nereden lagenariya geliyor

Nasıl yani lagenariya fidan

Bu kültür bölgelerinde Slash olmadığı, benzeri görülmemiş bir pub en gerçek gibi efsanelere yol açtı, ama hala büyümeye yapabiliyor. Sadece bu da değil. Eski Amerikan Western yılında kuru meyve gibi bir şey suyun kovboy şişenin tarafında görülebilir  lagenarii şişe. Bu arada, hala tam olarak nerede yerli lagenariya belli değil.

Vahşi yılında Afrika ve Hindistan'da bulunabilir. Gerçek şu ki, bu ikinci bir yabani bitki olmasıdır.  Şu anda, pek çok çeşidi lagenarii ve bunlar meyve diğer biçimleri farklıdır.

Şişe şeklinde meyve armut şeklinde, dünyanın iki metre meyve, bu "uzun" lagenarii bir meyve olarak yemek arzu edildiğini söylemek gerekir vardır Diğer tüm çeşitler tadı da acıdır. Bir kez meyve, tam lagenarii olgunlaşır o tohum ve hamurundan kaldırılır ve ön kuruduktan sonra meyve hafif yemek olarak kullanılır.  Bu yana

Lagenariya aile kabakgiller ait, o ısı sever. Hava sıcaklığı 15 derece altında ise, tohum çimlenme olmaz. Garantili çimlenme lagenarii 30 derece gerçekleşir.

Ekim tohumları aynı zamanda ekim neredeyse salatalık tohumlarıdır.  Tüm kara fidan filiz sonra Ancak, fide pereraschivat sleduetdostatochno sadece, ekimden önce 30 gün boyunca bir film ya da plastik şişeler oyulmuş gözlük onu ekmek değil.  Her bir tohum ayrı bir fincan kesinlikle dikilir. Bu ekim veya büyüme sırasında köklere zarar verir ise, genç bitki ölebilir olmasından kaynaklanmaktadır.

Su lagenarii uzun nadooni içinde tohumlar çürümeye olabilir bekletin. Bu durumda, bir büyüme uyarıcı bir sıcak solüsyonda bekletilebilir ve sıcak bir yerde tohum koyarak çimlenmeye teşvik edilmektedir.  Fidan lagenarii kapasite dikilmiş olacak sonra da sıcaklığın en az 30 derece için tutulan sıcak bir yere koymak ve toprak nemi izlemek için başlanmalıdır. Yaklaşık bir hafta sonra tohumlar çimlenme, ancak eski tohumların olsaydı, çimlenme 2 hafta kadar gecikebilir.

Döngüler halinde ilk sürgün toprak katmanının üstüne belirir, sıcaklık 25 dereceye kadar düşürülebilir ve kapasite ışığı koymak. Bu işlem önemlidir çünkü bitki cotyledonous diz uzanıyor, sonra büyük bir meyve aşağı umut edemeyiz.  Bu yaprak lagenarii 3.2 olacak, fidan hava koşullarına bağlı olarak, elbette, açık zemine nakledilen olabilir zaman.

Lagenariya değil toprak yüzeyine donlarından bekleniyor ise don gibi, bu yüzden, onun için barınak sağlamak için gereklidir.  Dışında, güneşten ağaçların yanında lagenariyu bitki için en iyisidir. Veya alternatif olarak, çünkü, onu kafes izin lagenariya güçlü bitkisel kütle verir ve beş metre yükseklikteki "climb" olabilir. Gölgeler gelince, o zaman tavsiye edilmez gölgede lagenariyu büyümeye başlar.

Rağmen bitki, çok daha yaşlı olduğu zaman, kolayca ağaçlarının yoğun gölgelik bile büyüyebilir.  Toprak ile ilgili olarak, daha sonra bitki çok zor değil, kompost yığın yanına geldiklerinde büyüme lagenarii aktif meydana gelecektir. Ya da kuyulara, humus dolu ve üst toprak serpilir.  Gıda genellikle kimin uzunluğuna ulaştınız genç yumurtalık lagenarii olan 60 cm

daha uzun süre bitki üzerinde meyve terk Bazı deneyimsiz bahçıvanlar büyük bir hata yapar. Ancak, bu durumda meyve yeterince hızlı perezreyut, ama lezzet mevcut acı olacaktır.  Özellikleri lagenarii biri de meyve bitki bunları keserek parçalar kullanılabilir olmasıdır.

Hızla skar yara ve meyve büyümeye devam ediyor.  Vejetasyon dönemi lagenarii güçlü tohumları meyvelerin ilk birkaç izni ve mümkün olduğunca uzun süre, bitki üzerinde tutmak zorunda, böylece gergin.  Bu faydaları bir şekilde don altına düşerse, o zaman değil uzun bir süre saklanabilir. Koparıp meyve "tohum" bir radyatör yanında kapalı olgunlaştırmak konabilir.

Aralık ayı başlarında olarak, meyve tamamen kuru, ve iyi bir sarsıntı olursa, o zaman gök parçalanmış tohum duyarsınız. Doğal çıngırak döner. Onların kesip tohumları ayıklandığı gerektiğini o zaman oldu.

Bu şekilde elde lagenarii oldukça uzun bir vremya8 10 yıl boyunca canlı kalabilir tohumları.

Related Posts:
  1. Biber
  2. Hıyar
  3. Patates

patates, lagenariya, lahanası, biber, kabak

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt