tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Meyve lagenarii

Meyve lagenarii lagenariya

LAGENARIYA (Lagenaria siceraria) veya su kabakları veya kabak posudnaya, cinsinin tek üyesidir. Bu vahşi bilinmeyen en eski kültürel kabak tesisleri, biridir. Kültür bütün kıtalarda çok yaygındı. Lagenariya - 15 m ve döndürme corolla ile yalnız küçük beyaz boru şeklinde çiçek oturmak olan axils de beşgen oluklu yaprakları kadar tüylü bir yönlü kök sulcate ile bir yıllık sürünen asma.

Zayıflamak Genç yumurtalık biraz acı baharatlı tadı, yemek vardır. Olgun pestil kurur ve kayalık içeren odunsu hücre ve hücre oluşan kabuk kabuk, bu tamamen su geçirmez, son derece dayanıklıdır.

Hindistan, Çin, Güney Amerika, Afrika ve Okyanusya lagenariya adaları halkı için hala ekonomik değerini kaybetmemiş ve genellikle sıvıların depolanması, çekirdeği ekstresi ile mutfak eşyaları, müzik aletleri, oyuncak, vb üretimi için kapları olarak kullanılır yemeklik yağ yağ ve uzun esnek gövde örgü şapkalar ve sepet. Tuzlu suda lavabo etmez ve zarar vermeden ve tohum çimlenme kaybı olmadan uzun süre okyanusta yüzebilirsiniz olgun lagenarii kadar kolay.

Eski çağlardan beri, yanlışlıkla Batı Afrika sahilinden Brezilya ya da Pasifik Okyanusu'na yüzme okyanus akımlarını yakalamak, Atlantik Okyanusu, meyve lagenarii haline düşen Güneydoğu Asya, Peru'dan ve Amerika'nın eski sakinleri düştü kıtaya yayıldı.

Related Posts:
  1. Domates

lagenariya, kabak, domates

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt