tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Lagenariya veya su kabakları

Lagenariya veya su kabakları lagenariya

Lagenariya veya su kabakları, halen en meşhur ve en bahçıvanlar kabak ailesinin az bilinen bir bitki var. Meyveleri renkli kabak benzer, ve şeklinde salatalık ve güçlü uzun tochneena şişe. Bu nedenle ikinci nazvaniebutylochnaya ona kabak. Insanlar, bu bitkinin Hint veya Vietnam kabak veya salatalık denir.  Bu bitki genellikle eski Çin belgelerinde açıklanan, bu bile o zaman şişelenmiş lagenariya kraliçesi tüm sebze olarak gösterir.

Özellikle özel lehine bir işareti olarak Çin imparatoru astlarının armağan figürlü vazolar ve diğer gemilerin üretimi için Imperial Court yetiştirilir.  Lagenariyu da uzun İran ve şimdi yaygın kaseler, kova, kupalar, vb yapımında kullanılan Sahra-altı Afrika, pek çok ülke Güney Vietnam Aziiot bütün ülkelerinde yetiştirilmektedir

En az beş asır önce, "Üç Denizin ötesinde Oluyor" adlı kitabında ünlü Rus kaşif Athanasius Nikitin, şunları yazdı: ". Salatalık bu garip, çok uzun ve tadı oldukça iyi"  Genç meyve lagenarii benzer bir büyük kabak. Bu lezzetli ve çok kaliteli bir diyet var.

Onlar küçük olduğunda (en fazla 50 cm), normal salatalık gibi gıdalarda kullanımı, hangi onlar tadı aşağı kalır yanı yok. Ama kabak gibi hazırlanan ve tat ikinci üstündür lagenariieto havyar, ve lezzetler.  Meyve konserve, turşu, bazen gıda genç gövde ve yaprakları kullanılır.

Olgunlaşmamış meyve kabuğu ince ve yumuşak olduğundan, daha sonra marine onu almadı.  2.5-3 cm yan dalları bile nem arz bol ve 5-6 metre uzunluğuna gergin tabanında 10-15 metre kalınlığa kadar kaynaklanıyor kadar sürünen ile Lagenariyalianovidnoe bitki. Bir güçlü asma çok dekoratiftir.

Son derece güzel bırakır. Çok büyük, kadifemsi, yumuşak tomentose tüylenme olan, uzun petioles var. Dev mumlar gibi çit sarkan yeşil ve büyük beyaz çiçekler, bir deniz gömülü çok sayıda sürgünler kuvvetli bower ile Twined, meyve lagenariivse bir fantastik manzara oluşturur.

Bu bitki çok güçlü bir kök sistemine sahiptir. Başlıca korentolsty ve 80 cm derinliğe kadar toprak nüfuz ve yan kökler 3 metre veya daha fazla bir uzunluk ulaşır. Çok ilginç ve hızlı bir şekilde sadece yeraltı lagenariya değil, aynı zamanda hava kökleri formları bir şey.  Kalkınma ve uzun lagenariiobilnoe çiçek özelliği. Çiçekler çok büyük, kadeh, dioik lagenarii.

Sabah da açık krem ​​ve beyaz vecherompochti. Erkek çiçekler uzun pedicels, zhenskiekorotkie ve kalın var. Çiçek hızla solmaya lagenarii.

Ama bazı sonbahar çiçekler bir kez daha görünür ve geç sonbaharda kadar tüm bitki, çiçek bulunmaktadır.  Meyve küresel ve şişe şeklindeki için silindirik ve yılan formuot bir çeşitlilik var. Bahçeler çapında ve 2 metre kadar büyüyebilir yiyecek bir zenginliği ile, özellikle uzun meyve şeklinde lagenarii yetiştirilen 10 cm

meyve yüzeyi hızla yok oluyor yoğun tüylenme ile, düzgün.  Fetus ihale et ve deride tüketici (50-60 cm fetusun uzunluğu ile) olgunluk zamanda ince. Fetal doku daha fazla büyüme ve olgunlaşma kurudu ve gerçek haline ahşap deri, "tank zırh." Oldu ile Bu lagenarii neredeyse elverişsiz yemek neden olgun meyvesidir.

Tohum, büyük şeklinde düzensiz dikdörtgen, genellikle kahverengi veya sarımsı-kahverengi ışık.  Lagenariya nemli tropik gerçek Yuzhanka gibi, ısı, ışık ve neme karşı zorlu, ancak çok fazla nem kötü taşır. Bu sürgünler 10-15 cm ve 5-6 cm veya daha fazla meyve gece boyunca büyüme ile uyum Normal şartlar altında. Isı ve kuraklık lagenariya yeterince hareket, ama bu kez ateş ve meyvelerin büyüme önemli ölçüde azalır ...

VA Loyko

Related Posts:
  1. Lagenariya şaşırtıcı ve nadir bitki
  2. Saraha

kabak, balkabağı, lagenariya, sebze

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt