tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Lagenariya veya Hint salatalık

Lagenariya veya Hint salatalık fideleri

Lagenariya veya Hint salatalık, kabak ve Vietnam.  KulturyIndiya doğum yeri. Eski Romalılar farklı meyve lagenarii posudusosudy, kaseler, kepçeler, enfiye kutuları ve süs eşyaları yapılmıştır.  Biz lagenariya yaygın taraftar olmasına rağmen, bahçıvanlar arasında büyümüş ve genç meyve gıda kullanılan kaldırdı, ve iyi olgunlaşmış meyve kutuları, küllükler, vazolar üretimi içindir değildir.

Kompostosu, haşlanmış, kızartılmış hazırlanmasında ince deri ile besin değeri lagenarii Genç dlinnoplodnye meyve, hassas bir lezzet (benzer var  .) Buna ek olarak,  Ve lezzetli havyar elde edilir. Gıda genç meyve 5060sm boyu tüketilir.  Lagenariya da halk hekimliğinde kullanılması halinde mide nezle için önerilen posa lagenarii gibi tıbbi özellikleri, genç sap ve kalp-damar hastalıkları meyve vardır.  Lagenariya kadar 1215 metre ve daha güçlü büyüme ile karakterizedir.

Meyve 4 ila 15 kg ağırlığında, 1.2 m ve yugedo 3 metreye kadar büyüyebilir. : Sürünen Kök, yan otpletki ve bıyık, erkek ve dişi çiçekleri vardır.  Blossoms lagenariya gece akşam, bu nedenle çiçekleri dölleyen, el gerekir. Meyve çeşitli şekillerde vardır: meyve formu masif ahşap kabuk çünkü silindirik, armut şeklinde, küresel, vb Olgun meyve, yemeklik değildir. Lagenariyateplolyubivoe bitki olarak  Bu nedenle sıcak, rüzgarsız alanları tercih eder. Örneğin, çit boyunca evin duvarları yakınında, vb

Tohumlar büyük tencere Nisan ayı başlarında fide için 10x10, 12x12 cm ekim tohum ekilir fide, büyümek için meyve almak için. Tohumlar büyük, kalın talaş içinde çimlenmiş 24 saat ve 56 gün için "tomurcuk" bir çözüm batırılmış, 2325 S. `de uyuşturucu" Ideal "nemlendirilmiş Tohum naklyunutsya sonra, onları 34 cm derinliğe kadar pota birer birer ekmek

kabak ve kabak yanı sıra, pencere 3035 gün büyüyen filiz.  Toprak verimli olmalı, dikmek için, humus, 2 yemek kaşığı 0.5 kg eklemek içinde 40 cm delik derinliğe kadar kazdık. organik gübre, "Ekmek Kazanan", 3 yemek kaşığı yemek kaşığı. kaşık gübre "indirgeyici ajan" ve 2 yemek kaşığı. odun külü, tüm iyice karışık yemek kaşığı, "Agricola-5" (su 10 litre başına 20 g) bir çözüm dökün.  Geç lagenarii mayanachale Haziran taşımak. Bitkilerin yan, nimi1m arasındaki mesafe yana dikilmiştir iseniz.

Ekim, saksı bitkileri sonra kolayca sıkıştırılmış ve tekrar sulanan. , Kod hala serin geceler İlk başta, bitki materyalleri kapsayan kapsayabilir. Ana gövde 1 m yüksekliğe ulaşan, ya da, çit üzerinde doğrudan yatak yaptığınızda lagenariya iyi bıyık tutunur. Ana kök büyük boy ulaştığında, ucu tutam ve yan sürgünlerin başında dışarı tutam, salatalık gibi yapılır.

Meyve bırakmak en fazla 5 ve meyve 23, daha az bırakmak, uzun gerekiyorsa. Çünkü Bazı bahçıvanlar, faiz uğruna egzotik olarak lagenariyu büyümek meyve lagenarii sinirli ve kesme parçaları olamaz. Kesme probkoveet ve meyve tekrar büyüyor.  Lagenarii yem gibi.

Related Posts:
  1. Saraha

lagenariya, lahanası, kabak, kabak

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt