tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Lagenariya kullanın

Lagenariya kullanmak sebze

Lagenariya, aynı zamanda posudnaya balkabağı, kabak, su kabakları, Hint salatalık, Latince adı Lagenaria siceraria (Mol.) Standl, -. Isı seven bitkisel ürün, göre aslında tropik Afrika geliyor.  Bazı 810.000 yıl önce, o Güney Amerika kıtasına girdi ve Güney-Doğu Asya. Arkeolojik bu lagenariya kültür bitkilerinin bir öncü işaret bulur.

Lagenariya lehine güçlü kanıtlar uzun taneli ya da sebze ürünlerinin diğer kullanımı daha önce insan tarafından evcilleştirilen ilk fabrika oldu vardır. Meyve son derece neşeli ve dayanıklı kabuk, çünkü bu bitki eğitim bilim adamları, en olası yolu lagenariimorskie akım yayılma söyleyerek oybirliği olduğunu. İlginçtir, bu çiçek bile büyümeye ve (bir haftadan fazla) bir süre için yaprak, çiçek ve meyve olabilir ile tüm tesis kısmından ayrılır.

Şu anda lagenariyu dünyanın bitki kozmopolit tropikal bölgeleri tanır.  Lagenariyaeto tırmanıcı, c güçlü bitki büyümesi ve büyük, yuvarlak koyu yeşil yaprakları. Bitkinin tüm parçaları için tuhaf bir koku ile karakterizedir. Çimlenme den meyve 140 160 gündür. Bu gece çiçek ve gece böcekler tarafından tozlaşma olduğunu. Çeşitli şekillerin meyve intraspecific formları bir yeri vardır: bunlar, serpantin, yuvarlak, uzun oval ve armut şeklinde olabilir.

Genç meyve yağda kızartılmış salata, konserve bu yumurta hazırlanır için kullanılır. Bu meyve lagenarii kabak ve meyve ile karşılaştırıldığında daha yüksek tat niteliklere sahip-kızarmış düşünülmektedir. Gıda ve genç yaprak ve sürgün uçları kullanın. Halk hekimliğinde, meyve suyu kardiyovasküler ve dermatolojik hastalıklarda kullanılır. Tohumlar lagenarii özellikleri haşaratların öldürülmesi var.

Tropikal ülkelerde, bir petrol tohumlardan.  Salatalık ve hastalıklara karşı direnç anaç olarak kullanılan kavun lagenariyu üzerinde aşılama geleneksel Güneydoğu Asya'da, özellikle Çin ve Japonya'da çok popüler. Ulusal müzik aleti yapmak için kullanılan yüzyıllardır Yunnan armut meyve lagenarii güney Çin ilinde hula ve sahip özel melodi çağırdı.

Çin ettiğiniz bu satırları, yazarı ulusal tatil sırasında bu harika program ile sesleri duydum  CSBG SB RAS (Novosibirsk) olarak, lagenarii çeşitli şekillerde 25 yılı aşkın için yetiştirilmektedir. 300 gr ile 8 kg meyve ağırlığı başardı. Bitki ışık, ısı ve mineral beslenme koşullarına talep ediyor.

Organik gübre ile gübreleme iyi yanıt. 23 m kafes yüksekliği, dikey ızgara üzerinde büyüdü.

Related Posts:
  1. Vigna
  2. Domates

kabak, Vigna, lagenariya, marul, domates

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt