tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Lagenariya kabak veya kabak

Kabak veya kabak Lagenariya lagenariya

LAGENARIYA veya kabak - LAGENARIA SICERARIA  Kullanma.  Içinde lagenarii gıda genç meyve kullanın ve yaprak ve sürgün gibi.  Meyve görece olarak hakkında protein ve karbonhidrat kötü, ama içeren 440 mg/100 g kalsiyum, 2.4 mg/100 g demir ve diğer elementler ve vitaminler iz. Batı Afrika  lagenarii tohumlar için kullanılır çorbalar.

Olgunlaştırılmış meyve sonra içerikleri çıkarılması ve kurutma olarak kullanılan  depolama tankları sıvıların. Bu açıdan, hem de bağlı şekle "Şişe olarak bilinen lagenariya balkabağı "ve" su kabakları "(ikinci durumda  bir meyve Cresentia cujete L - Gerçek ve lagenariyu sukabağı ayırt aile Bignonievye küçük ağaç (Bignoniaceae).  Kökenli.

Lagenariya, veya su kabakları, - Lagenaria siceraria (Molina) Standl. - bir tarım bitkisi belki de sadece, olduğu biliniyordu  Antik çağda Eski ve Yeni Dünya gibi. Hatta Tatlı patates Peru Polinezyası yayılmış ve Ayrıca Panama Polinezyası gelen hindistan cevizi avuç içi , partner Kolomb öncesi dönemde oldu daha sonra. Büyük usta tropikal bitki örtüsü, birçok ders kitaplarının yazarı J.

Purseglav notları diğer bitkiler batı ve hem de 1492 kadar bilinen Doğu hemisferlerin, hayır.  Belki lagenariya  gelir onlar hala ortaya tropikal Afrika, vahşi, hem de Hindistan gibi. J. Purseglav meyve lagenarii gelmesi muhtemel olan yazma

okyanusun Brezilya Afrika, (ellerinden olmadan tuzlu su 224 güne kadar olmak çimlenme için ciddi sonuçları onlar) tohum içerir.  Mısır mezar kazı sağladı 3500-3300 yıllarında orada varlığını lagenarii tarih. MÖ. Oe. I. Mr. Oe. kültür zaten iyi bilinen birisiydi Çin ve XII yy. Maori Yeni Zelanda onu getirdi.

Meksika'da bu arkeolojik lagenariya olduğunu ortaya koydu yıl 7000-7500 M.Ö. orada bilinir. Oe. Ve Peru (alan Huaka-Prieta) - M.Ö. 4000-5000 yıl. Oe.  Çoğu araştırmacı katılıyorum görüş bu kültür  biri ve tropik bölgelerde en eski ve aynı zamanda bir En yaygın.  Bitki açıklaması.  Üzerinde Her bitki ağırlığı 10-15 meyve üretir 0.5-1.5 kg.

Olarak  onlar olabilir şeklinde çok farklı uzunlukta çeşitli değişir 10 ile 100 cm  Biyolojik özellikleri.  Plantation lagenarii genellikle 500 kadar yükseklikte yer Deniz seviyesinden m. Çeşitlerinin en tatmin edici  dalgalanmalar yanıt yağış, ama daha  Bitki büyüme ve gelişme için uygun olan terimler orta derecede yağış ve sık aralıklarla Güneşli havalarda.

En iyi koşullar altında, bitkiler gözlenen kaçış olağanüstü yüksek büyüme oranları - Günde 60 cm kadar!  Zararlıları ve hastalıkları ciddi zarar değil neden olmasına rağmen bazı bölgelerde, orada Bitki virüs oldukça ağır yenilgi salatalık mozaik, külleme, antraknoz.  Toprak için gerekenler.  Daha iyi kültür sadece zengin lagenarii olabilir nötr reaksiyon ile organik topraklar çevre ve iyi drenaj.

Tohum / dikim.  Lagenariyu üzerinde bitkiler koyarak bütün bir yıl boyunca büyüme  de destekler birbirinden 120-180 cm mesafeden.  Ekim / dikim Bakımı.

Zaman Ana sürgünler 3-4 m. uzunluğunda ulaştı ve  çimdik. Çiçeklenme sırasında, sık sık başvurmak  Dişi çiçeklerin ek tozlaşma.  Hasat.  Meyve ekim sonra 70-90 gün sonra hasat edilir.

Ortalama 25 t / ha verim.

Related Posts:
  1. Tüm bitkiler Lagenariya birlikte bulunur
  2. Lagenariya sıcak, güneşli yer sever
  3. Domates

lagenariya, kabak, domates

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt