tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Lagenariya egzotik salatalık

Lagenariya egzotik sebze salatalık

Lagenariya - egzotik salatalık. Bu inanılmaz bitki bir çok insan isimlerini aldı: Vietnam squash, Hint salatalık, salatalık, dev kabak Soslar. Lagenariya - doğal olarak Hindistan'da yetişen ve özgün bir yıllık egzotik bitki ailesinin Kabakgiller, Afrika.

Bu bitki yaprakları üzerinde büyük, yuvarlak, kadifemsi yumuşak kıllar ile bir asma olduğunu, günlük kazançları, hangi olumlu koşullarda en fazla 10 cm Yaprak katı veya 3-5-loblu olabilir. Birkaç metre uzunluğunda ulaşan güçlü çeker. Büyük kadeh uzun sap üzerinde çiçek çok etkileyici görünüyor. Beyaz - akşam soluk pembe çiçek sabahı.

Çiçekler tek cins, Dişi çiçeklerin meyve tutumu tozlaşma için bu nedenle gerekli. Eğer bir parça kesti ve çalı asılı bırakılırsa bu inanılmaz bitkinin meyve, çürüme yok. Hızla büyümüş filmin geri kalan dilim ve meyve büyümeye devam edecektir.

Olgunlaşma pestil gibi kurur ve cilt Aborijinler çok güçlü bir konteyner yapılan hangi firma ve katı kabuk haline gelir. Zaman içinde beyaz ile pürüzsüz bir yüzey ile Lagenarii meyve, solma, tüyler, bağlı Seçilen çeşit farklı biçimlerde olabilir: serpantin, lobut, armut vb polenovidnoy Buna ek olarak, meyve ahşap içine yumurtalıklar koyarak, at will şekil koymak olabilir formlar büyüyen cenin doldurulacaktır.

Lagenariya - bitki verimleri, tek bir çalı ile 2 m uzunluğa ulaşabilir her biri, meyve 40 kg kadar üretebilir ve ortalama ağırlığı 6,8 kg. Boyutlar meyve kısık yan sürgünler düzenlenir ve sayısını terk edilir bitki yumurtalıklar. Gıda teknik olgunluk sadece meyve tüketilmesi gibi, "salatalık" büyümek vermek gerekli değildir ince yeşil deri ve uzunluğu 50-60 cm ihale et

Yani, teknikleri bu harika bitki yetiştiriciliği hakkında bilmek ne gerekiyor? Dışarıda, bakım lagenariey benzer bakım yaygın bizim bahçe kabak rasprostraennoy olduğunu. Bu iyi yetişir ve parlak bir güney pencere, balkon, sundurma bir odada bahçede meyve gibi taşır.

Bitki Termofilik, bu yüzden açık alanda ve orta bölgesi ve Kuzey-Batı balkonda sadece yetişir sonbahar meyve ve yeşilliğe donlarından kadar fide ve efendisinin memnun. Ayrıca, bitki kararlı zararlıları ve hastalıkları için. Evde ve balkonda büyüme için bitki olarak, yüksek kapasiteli bir tabak değil, en az 10-15 litre almak Güçlü bir kök sistemi geliştirir.

En ekimi için toprak üzerinde talep değil Lagenariya gevşek uygun ilavesi ile hafif çim toprak, humus, kum (02:01:01):, aşağıdaki kompozisyon olarak verimli bahçe toprağı, kömür ya da kül ve karışım 10 litre süperfosfat 20-30 g fincan. Altında mutlaka bir drenaj tabakası koymak gerekir 2-3 cm kalınlığında Tohumları Nisan ayı başlarında ekilir.

Tohum kat çok dayanıklıdır, bu yüzden bir sıcaklıkta su önceden ıslatılmış olan Ekim iki gün önce 25-30C veya dikkatlice embriyonun ucu keskin bir bıçak tohum zıt ucu kesilmiş. Tohumlar tankta 2-3 cm sıcak bir yerde folyo ve yer kaplı en az 1 l derinlikte ekilir. Tohum çimlenme 20 altındaki sıcaklık 7-14 gün süreyle yapılır. Sürgünler ne zaman, film kaldırılır ve parlak bir pencereye tencere kadar konulur.

Fide düzenli olarak ılık su ile sulanması gerekir. Olarak 30-35 gün çağında Topraklarının kalıcı bir yer, daha olgun bitki nakli hoşgörülü olmayız. Don tehlikesi geçtikten sonra balkonda sadece lagenariyu yapabilirsiniz.

Bakım, düzenli gübreleme zamanında toprak, gevşeme, bir kafes büyüyen sürgünler bağlı olarak, sulama gelir. Bitki iyidir ısı ve kuraklık taşıma, ancak toprak kurutma olarak sıcak su ile sulama, sulama atlamak için iyi değildir. Organik ve mineral (Ogorodnaya mix) gübre arasında değişen, 10 günde bir yem gerekiyor.

Çiçekli lagenarii, tüm cucurbits gibi, ancak o zaman orada, erkek çiçek oluşum ("steril") ile başlar ve genellikle öğleden sonra açıklanır dişi çiçekler. Yapay döllenme en iyi sabah yapılır 9-10 saat veya akşamın erken saatlerinde. Eğer tohum almak istiyorsanız, bu amaç için tam olgunluğa ilk meyve bırakmak gerekir.

Sadece gerekli emin olun Ağustos ve Eylül onlar podmerzli içinde. Meyve-tohum bitkilerin sap bir kısmından kesilmiş ve bir o asmak vardır tohumların son olgunlaşma için oda. Aralık ve Ocak ayında, tohum, kaldırıldı yıkanmış, kurutulmuş ve kuru saklanır oda sıcaklığında. Meyve yetiştirilen nasıl kullanılır? Tüm sebzeler gibi lagenariya çok yararlı.

Her yemek, skleroz, obezite uyardı katkıda Toksinlerin atılımı, böbrek ve gastrointestinal sistem önlemek için kullanılır. Gençlerin meyve, ön temizleme cilt onları, sen salata hazırlayabilirsiniz, fırında, kavrulmak ve kabak gibi kavurmaya kullanın pişirme krep ve yulaf ezmesi için. Turşu ya da korumak gibi: Meyve lagenarii da ileride kullanmak üzere hazırlayabilir kuru, önceden dilimlenmiş.

Related Posts:
  1. Bezelye
  2. Biber

lagenariya, kabak, bezelye, filizi

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt