tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Lagenariya dlinnoplodnaya

Lagenariya dlinnoplodnaya salata

Elbette gördüğünüz veya lagenariyu dlinnoplodnuyu (Lutsertola) büyüdü. Bu en sık görülen tipidir. Insanlar Vietnam arama kabak, Hint salatalık, salatalık, dev, doğada Soslar kabachok.PLagenariya, bu Hindistan ve Afrika'da yetişen ve olduğu gibi antik çağlarda bilinen tek kültür bitkilerinin, olabilir Eski ve Yeni Dünya.

Bile Peru Polinezyası ve gibi Kolomb öncesi dönemde oldu Panama hindistan cevizi palmiye Polinezyalılar, daha sonraki bir zaman tarihlerine tatlı patates yayıldı. Büyük olasılıkla, meyve okyanus boyunca, Afrika ve Brezilya arası lagenarii edildi.  Varlığına tarihli Mısır mezar kazısı 3500-3300 yıllarında lagenarii orada izin verdi. M.Ö. Bir yüzyıl içinde. Oe. kültür zaten 12. yüzyılda Yeni Zelanda olan binbaşı getirdi olarak Çin'de biliniyordu.

Çoğu araştırmacı bu kültürün tropik bölgelerde en eski biri olduğunu görmek katılıyorum.  Lagenariya aile kabakgiller aittir. O egzotik meyve şeklinde farklı birkaç çeşidi vardır. En fazla 2 metreye kadar meyve, armut biçimli, yuvarlak, yumru şeklinde, ve diğerleri var. Yiyecek uygun genç meyve çağında 3-5 gün, uzunluğu 30-50 cm

bazı çeşitleri (şişe şekli) acı bir tat var, bu yüzden yiyecek kullanılıyor değildir. Ama olgunlaşmış meyve süs podelokposuda, kova, kase, kaşık, kase, onların vernik, boya, boya içindir. Içerikleri ve kurutma çıkarıldıktan sonra olgunlaşmış meyve sıvı ve katı depolama kapları olarak kullanılmaktadır. Bu tencere tamamen su geçirmez, son derece dayanıklıdır.

Uzun bir süre için bir kapta süt, ekşi değil. Sıcak günlerde, ben her zaman iyi ve soğuk su dolu bir sürahi ile bahçe gidin. Su 2-3 saat kadar soğuk kalır. Mutfağımızda hububat depolanması için kuru meyve kullanın. Sonunda kurutulmuş meyve yemek üretimi için kapalı gördüm ve içine kaynar su dökün. Bu eti yumuşatır ve kolay yeterli uyku bulunuyor.

Sonraki su dökün ve iç duvarları temizleyene kadar kadar durulama, kum dökülür. Bu gemi kuru ve kullanıma geçme sonra.  Lagenary şişe birkaç vazo ve kaseler yaptı. Bunu yapmak için, ben boya, vernik, kabuk fıstık ve fantezi gerekiyordu. Kabuk fıstık herhangi bir görüntü tutkal koymak olabilir.

Bu vazolar çok iyi oturma odasının iç uyması vardır. Vazolar ve arkadaşlarına Noel hediye olarak yararlı. Ve meyve büyüyen cenin doldurulacak ahşap formlarına yumurtalıklar koyarak, at will şekil koymak olabilir.

Bu bitki yaprakları üzerinde büyük, yuvarlak, kadifemsi yumuşak kıllar ile bir asma olduğunu. Yapraklar bütün veya 05.02 loblu vardır. Çeker oldukça güçlü lagenarii ve 3 ila 15 metre uzunluğunda ulaşır.

İlginç bir şekilde, yaprak ve sürgünlerin günlük büyüme 50 cm meyve lagenarii 2 m (derece lutsertola at) büyüme ve 10-15 kg ağırlığında için sadece iki hafta. Bu süre içinde çeşitli Botlz topuz ve bitki üç litrelik kavanoz boyutunu başına 30 meyve kadar oluşmuş!

Tek bir bitki hiç karşılaşmamış Bu büyüme, enerji.  Uzun sap üzerinde Vietnam kabak büyük kadeh çiçek. Tesisinde, çok etkili görünüyor.

Bu akşam soluk pembe ve beyaz Sabah. Bu çiçek ve sabaha kadar akşam çiçek. Çiçek kadar iyi meyve dişi çiçekler gerekli tozlaşma grubu için, dioik vardır. Bunu yapmak için, ben erkek çiçek (uzun sap ve fruitlets olmadan) koparın ve kadın (bir yumurtalık ile çiçek) üzerine koydu. Hafifçe bazı polen dokunun ve bitirdiniz.

Eğer çiçekleri dölleyen daha fazla, daha fazla meyve olacaktır. Ama lagenariyu tozlaşmak bile, bu gece böcekler tarafından tozlaşma ve bir bitki bir düzine meyve başlatmak olacaktır. Ama biz birkaç gece böcek çünkü hala bir ürün olarak kalması için bir risktir.  Lagenarii genç meyve ve yaprak ve sürgün tüketilen gıda.

Meyve protein ve karbonhidrat zayıf, ancak mg/100 yaklaşık 440 g kalsiyum, demir ve diğer eser elementler ve vitaminler 2.4 mg/100 g içerir. Lagenariya olağanüstü iyileştirici özelliklere sahiptir. Onu yeme, skleroz, obezite uyarıyor metabolizmayı artırır, sindirim sistemi iyileştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir, radyoaktif, tuz kaldırır, kan basıncını düşürür, böbrek hastalığı olan yardımcı olur. Genç meyve, önceden soyma ki, kabak gibi, fırında, kavrulmak ederek kavurmaya salata hazırlayabilirsiniz.

Annem pişirme krep lagenariyu ve tahıllar için kullanır. Anne, ben yumurta düşünüyorum çok lezzetli bir yemek.  Meyve lagenarii, 400 gr havuç, ayçiçeği yağı 300g taze domates 150g 300g soğan 1 kg: İşte onu reçetedir. Meyve kabuğu, küçük küpler halinde kesilmiş ve dışında 30 dakika pişirin.

Havuç ve kuru soğan, ince doğranmış ve yavru 10 dakika, hiç tereyağı, domates ekleyin ve ayçiçek yağı başka bir 10 dakika pişirin. Daha sonra ara sıra karıştırarak, ateş yakıp 2 saat bir kavurma tavada tüm sebzeleri karıştırın ve onları bozacaktır. Pişirmeden önce 15 dakika, tuz ve spetsiiukrop, maydanoz, vs eklemek Bu havyar lezzetli ve normal kabak havyar çok daha sağlıklıdır. Ikrutakzhe kış için koruyabilirsiniz.  Lezzetli ve dolma lagenariya.

300 gr et, pirinç 1 / 3 kap, 200 gr soğan ve 2 yemek kaşığı tereyağı, tuz ve sıcak baharat atın. Genç meyve çapı, kabuğu 5-7 cm, kıyma, haşlanmış pirinç ve gevşek kızarmış soğan dolu bir kaşık süt sahne ile tohum, kaldırın. Tüm bunlar önceden karıştırılmış.

Derin bir tencereye koyun, ekşi krema dökün. Kapak ve sıcak fırında 40-50 dakika tutun. Bir tablo anne kıyılmış serpilerek zaman.  Zor değil lagenariyu büyütün. Bakım lagenariey benzer bakım kabak.

Tohumlar lagenarii onlar çürüme vodepri de iliklerine önerilmez. Bir tutam, bir nemli bez onları emmek, ama kuru ekmek için en iyisi olabilir. Fideler da gerekli değildir lagenariyu yetişir. Ben Tohumları sağ bahçede, Nisan ayı sonunda ekilir. Ekim tohum düz yerleştirerek, 3 cm derinlikte olmalıdır.

Ben 3-4 tohumu koymak hol. Fideler genellikle 5-8 gün içinde görünür. Delik tek bir bitki bırakarak, geri kalan çıkarın.

Sıra bitkiler arası mesafe 1.5-2 metre en az 1 m sıra aralığı olmalıdır. Arkadaşlarım birkaç yıldır lagenariyu büyük 15 litrelik tank içinde bir balkonda büyür. Lagenariya eklendi humus ile herhangi bir verimli bahçe toprağı uygun gevşek onun ekimi için toprak üzerinde talep değil.

3 cm kalınlığında gerekli drenaj tabakasının altında  Ben ağaçların altında da bitki lagenarii dikti. Lagenariya başlangıçta gölgede olması ise korkmayın. Çok hızlı büyüme nedeniyle, ağacın dalları kolay olur. Biz kırdı dallar değil, sadece en yakın şubesine ona halat çekme ve ateş meyve bir ağacın sarkan emin olun gerekir.

Bu çit direkleri, yüksek miktarlı ve diğer destekler etrafında bükülme Gusto ve güzel. Lagenariyu kullanarak, istenilen şekil ve egzotik çardak tünel duvarı oluşturmak için bir çerçeve oluşturabilir. Siz ve arkadaşlarınızın şaşırtıcı güzellik ve zemine karşı fotoğrafı olmak isteyeceksiniz!  Lagenariya ısı tolerans, ama aynı zamanda artış yavaşlar. Sulanan, gerekirse yaz aylarında toprak düzenli gevşek.

Tüm yaz otlar ile uğraşmak zorunda kaldı. Lagenariya takımı yeterince yaygın değildir, bu nedenle yerel hastalık ve zararlılara karşı bağışık değildir. Yetiştiriciliğinin yıllar içinde, bu hastalık ve zararlılar hayran olmamıştı.  Tohumlar en belirgin ve büyük meyve bırakın. Temelde bu ilk meyvesi. Sonbaharında, don önce, Kasım ayının sonuna kadar oda sıcaklığında kök ve mağaza ile kesti.

Tohumlar da olgunlaştırmak bu zamana kadar. Sonra çıkarıldı. Meyve biraz don altına gelecek olursa, merak etmeyin. Iç yüzey sıcaklığı düşer ve tohum koruyan yalıtım vatoobraznym meyve kaplama ile kaplı olduğu. Tohumlar 8 yaşındaki canlı lagenarii kalır.  Ders notları ile ilgili biraz.  Almanya lagenariya BOTLZ sürpriz meyve Yeni iki erimiş boncuk oluşturur.

O ağaç çok güzel görünüyordu. Bu çeşitli Genç meyve özellikle kavrulmuş ve turşu lezzetli. Hiçbir acı var. Ortalama meyve ağırlığı 3-5 kg ​​'dir ve bir çalı I meyve 40 kg aldı!  Lagenariya COBRA bir yılan meyve şeklinde bir uzun boynu ve başı yuvarlaktır.

Onlar dryapinkami ile yeşil salata koyu renklidir. Bu çeşit çok diyet. Bir kobra lagenarii KALEBASSA meyve benzer, ancak yeşil soluk. Lagenariya LUTSERTOLA bir kısmını kestikten sonra meyve büyümeye devam yeteneğine sahiptir. Bitki büyüme muazzam enerji meyve lagenarii yara iyileşmesi ve büyüme devam edebilirsiniz. Bu özellik, bir mucize inanıyorum ve bu Lutsertola bahçıvanlar arasında popülerlik hak ettiği budur.

Ben yerinde hava sıcaklığının 15-18 derece olması durumunda, bu lagenarii hiçbir enerji büyüme olmaz olduğunu fark ettim. Güneşten gelen tüm enerji sonra. Meyve lutsertoly uzunluğu 2 metreye kadar büyür.  Sınıf GOOSE Elma memnun meyve gusyatolsty, alt ince ve kavisli boyun oluşturur. Bir günlük gibi POLENOVIDNAYA ve 10 ila 15 kg ağırlığa sahiptir. Sofra üretimi için topuz tür oldu.

Gerçekten şişe gibi Lagenariya ŞİŞE. O 3.1 litrelik bir gemi tutar. Kolby uzun boyunlu ile karakterizedir.  Yıllardır bahçe lagenariya bize büyüyen ve onunla bir parçası ben gitmiyorum.

Bu kullanımı eksik. Bu öncelikle bir gıda ürünü, bir doktor ve mutfak ve dekorasyon için dekorasyon konusudur. Bitki ve bölgede lagenariyu kendinizi var.

Related Posts:
  1. Lagenariya şaşırtıcı ve nadir bitki
  2. kalın fasulye çorbası
  3. Vigna

Maydanoz, Vigna, kabak, lagenariya

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt