tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Büyüyen zaman lagenarii

Bu bir Bitki eski beri adam tarafından yetiştirilen en eski biridir zaman. Columbus Amerika keşfedildi zaman, bu tropik bölgelerde bilinen Eski ve Yeni Dünya gibi ve yaygın olarak yetiştirilmektedir. Bu, henüz bilinmemektedir lagenariya kökeni. Şu anda bu vahşi rastlanır Hindistan ve Afrika'da, ama bilim adamları bu ikinci bir yabani bitki olduğuna inanıyoruz.

Çoğu bitkiler olduğu gibi, lagenariya (Lagenaria) sahip birçok çeşitleri, farklı öncelikle meyve oluşturur. Meyve boyu vardır en fazla 2 metre, bir armut biçimli, yuvarlak, şişe ve diğerleri için. Içinde Bu rağmen lagenariya ülkemizde yaygın değil birçok avantajı.

Her şeyden önce, bu çok değerli, yüksek verimli sebze bitki. Bununla birlikte, gıda olarak sadece meyve dlinnoplodnoy lagenarii uygun olarak Tüm diğer türler çok acı bir meyve var. Tüm çeşitlerin meyve Olgunlaşma sonra Dolap lagenary, tohum kaldırmak ve hamuru artıkları kullanılır yaygın tropikal nüfusu tarafından kullanılan hafif ve dayanıklı tencere seti hem de ülke.  Tüm tropikal bitkiler gibi, lagenariya termofilik.

Tohum çimlenme 15C altındaki sıcaklıklarda, ancak çimlenme için optimum sıcaklıkta daha yüksek - 30C civarında. Içinde fidan için daha güneyde ekim tohumları salatalık tohumları aynı zamanda. ekim için toprak kullanımı kolay olmalı dokulu, iyi, su tutma ve marjinal olabilir lagenariya düşük toprak verimliliği gibi. Daha iyi, her tohum bitkilerin zarar tahammül edemez çünkü hemen ayrı bir fincan koymak kökleri.

Hiçbir durumda tohumları lagenarii suya batırılmış olabilir - bu durumda Bu çürüme. En kötü durumda, nemli bir bez onları emmek, ama daha iyi olabilir onları sadece kuru ekmek. Ekim tohum düz yerleştirerek, 2-3 cm derinlikte olmalıdır.  Ekim bardak 30C sıcaklığı yaklaşık sıcak bir yere yerleştirildikten sonra ve yakından toprak nem içeriğinin izlenmesi. Çimlenme tohumlar genellikle başlar sonra sıcaklık 25C düşer sonra 5-8 gün.

Bitki göründüğünde Mümkünse 2.3 gerçek yaprakları, onlar açık toprağa dikilmiş olabilir hava. Tüm tropikal bitkiler gibi, lagenariya dondurma tahammül beklenen ise, barınak sağlamak için gelişme herhangi bir aşamasında, bu nedenle, gerekli tehlikeli seviyelere sıcaklığını düşürmektir.  Bitkiler ağaçların altında dikilmiş, ya da bu yana, onları kafes üzerinde olsun edilebilir onlar çok güçlü bitkisel kitle gelişir.

Korkmayın orijinal halinde lagenariya gölgeler olacak - çok hızlı büyüme sayesinde, kolayca çıkmışsa Herhangi bir ağacın taç, meyve. Şube bitkiler almak için ağaç, o en yakın şube onları ipi çekmek için gerekli olan ve daha sonra sadece sürgünler bir ağaca asılı değil emin olun, ama meyve kırdı dalları değildir. Sıcak hava ve yüksek nem meyve ve sürgünler çok büyümek hızla - günde en fazla 15-20 cm.

Olarak genç yumurtalık tarafından kullanılan gıda yaklaşık 60 cm birçok bahçıvan mümkün olduğunca uzun bitki olası meyve ayrılmak büyük hata. Çabuk olgunlaşmış olur ve olur çünkü yapmak, olmamalı yenmez. Aşırı durumlarda, en fazla 1 m meyve kullanabilirsiniz, ama böylece cildi temizlemek gerekir.  Meyve bölgelerinde kullanılabilir olması ilginç bir özelliği lagenary bitki haklarını kesilmesi. Hızla yara ve meyve iz devam ediyor büyümek.

Tabii ki, böyle meyve seminal amacı, uygun değildir, çünkü tohumlar hemen altındadır.  İlk başta tohumları meyve bırakın ve mümkün olduğunca uzun süre için 2.1 bitki üzerinde tutun. Korkunç değil, biz çünkü bu faydaları, biraz don altında gelecek değeri kendi iç yüzey vatoobraznym kaplama izolasyon tohum korur ile kaplı olduğu sıcaklık değişikliklerinden.  Üzüm bitkiler kuruyup sonra, tohum meyve alınır ve saklanır 2-3 ay için sıcak bir yerde, ve nihayet kurur.

Zarf onlar, biçilmiş olan demir testeresi ve sarsıntı kontrplak gibi çok sert olur tohumları.  Tohumlar uzun lagenarii için geçerli kalır - 8-10 yıl içerisinde ise sıcak ve kuru bir yerde saklayın.  Meyve yemek olarak kullanıldığında, herhangi bir kalıntı kaldırmak gerekir hamuru.

Bunu yapmak için, su meyve dökülür ve kaba kum ekleyin. Tekrarlanan ulaşmak sallayarak kalan küspesi, kurutulmuş meyve kaldırmak sonra hafif ve güçlü yemekler olarak kullanabilirsiniz.  Büyüyen lagenarii Farklı çeşitleri yanında büyümüş olmamalıdır zaman çapraz tozlaşma önlemek için.

Bu durumda dlinnoplodnoy özellikle istenmeyen bir ve bu gibi posudnoy lagenarii, meyve biçimleri neden olabilir dlinnoplodnoy lagenarii gibi, ama acı, posudnoy gibi. Büyümeye en iyisi her yıl değil birden fazla türü.

Related Posts:
  1. Patlıcan

lahanası, patlıcan, lagenariya, sebze

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt