tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Yarar

Kabak suyu Kabak suyu faydaları

Kabak suyu: kompozisyon, kullanımı, tedavi ve kontrendikasyonlar kabak suyu. Kabak suyu pişirmek nasıl Bizi bu çok sevilen, tanıdık çıkıyor  Amerikan! Bu asma 5000 yıl önce, Aborijin lezzetli sulu meyve mutlu mesut, Meksika ve Texas tropik bölgelerinde yetişen sahiptir. Sonra Avrupa sakini oldu ve sadece 16. yüzyılda Rus topraklarına geldi.

Orada sağlamlığı, mükemmel tat ve tıbbi özellikleri gibi, mahkemeye geldi. Çok tuzlu, haşlanmış kızarmış ve üzerinde: ilk çağlardan bu yana birçok tarifleri Kabak topladı.  Günümüzde ince, uzun vadeli, yemek için bile uygun olmayan var gibi kabaklar fazla 10 çeşit vardır. Bugün konuşuyoruz sıradan kabak, aynı zamanda dekoratif amaçlı ya da gıda için kullanılan her biri yaklaşık yüz aile vardır.

, Kabaklar birçok çeşidi dahil bir çok yararlı ve lezzetli meyve suyu olun.  Birçok kişi bu sebze biliyorum  uyumlu bir varlığı vücut hücrelerinin ayarlar yapılandırılmış bir sıvı. Yani, kabak% 90 bu, yapısal su ve bu nedenle vücudumuz için büyük yarar sağlayacaktır. Kabak ve karoten ve vitamin A bir çok meyve suyu, K, B ve E, askorbik asittir.

Hediyelik çinko tuzları, mineral tuzların yanı sıra, protein ve yağ. Kabak suyu Özellikle benzersiz bileşen diğer sebze pratik değildir K vitamini vardır. Kan pıhtılaşması normalleştirir.  Ancak, en değerli şey  kabak suyu pektin olduğunu.

Bu madde metabolizmasında önemli bir rol oynar, ama bir şey ifade ediyor. Böylece, pektin bağırsak motilite periferik dolaşım ve normalleştirme geliştirmek, kan kolesterolü azaltmaya yardımcı olur. Bu radyoaktif elementlerin, toksinler ve böcek ilaçları gibi birçok zararlı maddelerin canlı organizmaların, temizler.

Kabak suyu kalp ve damar hastalığı olan kişiler için çok yararlı, bu genç güç ve enerji tasarrufu için uzun bir süre erkek vücut yardımcı olur, hem de mücadelede başarılı  . Vitamin A ve yaşlanma ve kırışıklıklar karşı Eizvestnye savaşçıları, B vitamini stresi tutmak ve yardımcı olacak  ve. Bu karaciğer temizler çünkü karaciğer hastalığında, kabak suyu içmelisiniz. Ve hatta uykusuzluk tarafından kaydedilebilir  kabak suyu.  Bu diyet ürün çok değerli, çünkü henüz çok küçük yaşlarda çocuklar, kabak suyu için.

Diyetisyen veya gastroenterolog suyu günlük oran ihtiyacı konusunda mutlaka size ve ortalama çocuklara 1 ila 3 bardak içmeli  kabak suyu bir gün.  Önlenmesi için sağlıklı insanlar değil 30 dakika yemekten önce sabah taze kabak suyu, yarım bardak alın.

Suyu lezzetini artırmak için de eklenebilir  Bununla birlikte bir çok iyi  ve. Bu durumda suyu karışımı önemli ölçüde insan vücudu geliştirmek ve beslemek için gerekli tüm minerallerden zengin bir dizi, bir  .  Hastalıklarda daha az tek bardak yarısından alma, kişisel beğeni ve hoşgörü suyu priemane hızı 10 günden az bağlı, kabak suyu ve iki veya üç kez günde resepsiyon artırmak için önerilir.  Geceleri ile kabak suyu bir bardak içki ise.

Kabak normal işleyişi için vücut ayarlar, bu yüzden meyve suyu artık gerekli olduğunda genellikle hissedilir ve adam uykuya kolayca düşer.  Ne zaman taş boleznipo kabak suyu yarım bardak 3 kez 10 gün boyunca bir gün. Gerekirse, iki hafta içinde o dersi tekrar doktorunuza başvurmalısınız.

Obezite kabak suyu oruç günü düzenlemek için yararlı ise. Daha belirgin sonuçlar için bu gün önemli ölçüde taze sebze ve meyve pahasına diyet genişleyen ve 18 pm 'den sonra yemek almak reddederek ise, düzenli olarak haftada 2-3 kez yapılması arzu edilir.  Diyabette mellitus kabak suyu diyet girmiş ve kan şeker çalışmaya düzenli kabul sonra alınabilir. Prostat hastalığı ile

Erkekler, geleneksel tıp her gün bir bardak içme tarafından üç ayda bir "balkabağı Terapi" bir ders tavsiye  kabak suyu bir gün. Üç hafta Priemado ders.  Yanık kurtulmak için,  ,  egzama ve meyve suyu su kabakları haricen kullanılır.  Kabak suyu 3 yemek kaşığı ve Besleyici Maske. l.  kabak suyu, bir yumurta sarısı ve 1 çay kaşığı Soğuk su ile yıkayın, sonra 15 dakika - Mix bal, 10 yüzünüze uygulayın.

Toner Tüm cilt tipleri kabak suyu için çok katlı gazlı bez ya da 15-20 dakika yüzüne koymak pamuk ince bir tabaka, nüfuz, sonra soğuk su ile durulayın. Haftada 2-3 kez tekrarlayın, sadece 15-20 işlemleri yapmak. Bu kabak bulamaç ile suyu alternatif olabilir.

500 saf kabak g, 100g şeker ve 1 hazırlamak  . Kabak küçük bir rende üzerine sürün. Su 1 litre ile şeker kaynatılır, sonra kaynatın ve soğumaya getirmek, orada kabak ekleyin. Koparmak  , Kabak için ekleyin. Sonunda tüm fırçalamak mevcut sposobovmikserom herhangi, blender, dövdü. Suyu bir gün buzdolabında daha iyi tutun.

Suyu nem kaybetmemiş genç bir kabak, almak daha iyidir. Bir juicer göndermek, kesme, temizleme  Kabak suyu hazır. Hiçbir sokovyzhimalkimozhno yoksa rendeleyin ve tülbentten geçirilerek sıkın. Küspe yüzünde maske kullanılabilir.  Suyu daha iyi depolama bir saat, o da yararlı özelliklerini yitirir gibi sonra bile kullanmadan hemen önce hazırlanır.

Üçte ikisi ya da yarım bardak için bir yemek öncesi iyi bir 30 dakika için sabah meyve suyu Her iki tür.  Kabak suyu da sindirim yollarında tahrişe neden olabilecek çok güçlü bir temizleyici, çünkü, düşük mide asit, akut gastrointestinal hastalıklar, ishal eğilimi olan insanlar için tavsiye edilen ve yukarıda bahsedilen hastalıkların kötüleşmesine değildir.  Yazar: Natalia Artanova Madde

Related Posts:
  1. Suları

Kabak suyu, kabak suyu, kabak, sebze

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt