tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Kabak kabak tedavi

Kabak kabak kabak tedavi

halk ve resmi tıbbında yaygın olarak tohumlar ve kabak hamuru kullanılır. Son zamanlarda şifa özellikleri ve peduncles keşfetti. Balkabağı Çelikler daha az sıklıkta kullanılır. Ana ilaçlar bu bitkinin tohumlarından elde kabak suyu ve toz vardır. Hafif zehirli kabak çekirdeği ile hazırlıklar, hiçbir yan etkisi ve çocuklar, ciddi bir hastalık geçiren hamile ve yaşlı kişiler için tavsiye edilebilir.

Kabak çekirdeği çam (bahçe) bant ve yuvarlak solucan, kıl kurdu ve ascarids karşı anthelminthic ajan olarak kullanılır. Tohum yeşil kabuğu 300 gram ile bir havanda dövülerek bal 50-100 g karıştırıldı ve küçük porsiyonlar halinde aç karnına 1 saat alır. 3 saat sonra, bir müshil içmek ve sonra yarım saat bir lavman koydu.

Çocuklar yaşa bağlı olarak, tohum miktarını azaltmak için. Kabak tohumu kaynatma şöyle hazırlanır: ham işlenmemiş tohumlar (120-200 gr), zemin saf ve çift su miktarını dökün oldu. Sonra hafif bir stand su banyosunda Çıban suyu getiren olmadan iki saat boyunca ısı çok aldı. Squeeze karışım, 10 dakika soğutmalı filtre ve yarım saat bütün suyu 1 yemek kaşığı içmek oldu. 2 saat sonra, tuz (yağlı değil) müshil almak.

Iki gün süt-sebze diyet uymak için. Toz polen karıştırılarak kıyılmış kuru kabak, soyulmuş ve az yağlı tohumlar, yapılmış. Kullanmadan önce, su ile yoğunlaştırılmış süt tutarlılık karıştırılır. Bu gibi durumlarda en iyi etkisi eşit oranlarda alınan kabak çekirdeği ve kenevir yapılan "süt" verir.

Bu şu şekilde hazırlanır: havanda triturated kurutulmuş (değil kızartılmış) tohumlar (bir bardak), ve yavaş yavaş sıcak su (en fazla üç bardak) dökülür. Bu filtre soğutmalı ve bir gün içinde yenir bulutlu beyaz kütle, döner. Balkabağı et bir idrar söktürücü olarak önerilen ve metabolik anlamına gelir geliştirir, aynı zamanda hafif müshil olduğu gibi. Pestil anti-inflamatuar özellikleri vardır.

Bu iltihaplı cilt için yanık, egzama, döküntü için uygulanır. Et, bal ile pişmiş, idrar kesesi, karaciğer, böbrek ve şişmesine neden kalp-damar hastalıkları hastalıklarında yemek. Çiğ, pişmiş, buharda pişirilmiş kabak hamuru böbrek dokusu üzerinde tahriş edici etkisi beri, bir diyet ürünü olarak kullanılır.

Pulp Kabak hamile kadınlar için bir antiemetik olduğunu.  Buğday ve kabak hamuru dışında bal ile lapa bağırsak fonksiyon, artmış idrar çıkışı, vücut klorür artan tahsisi geliştirir. Bu, yetersiz dışkılama ile kolit özellikle yararlıdır. Bir idrar söktürücü ve cholagogue gibi ham (Günlük ortalama 0.5 kg), haşlanmış, fırında kabak (günlük 3-4 ayda 1,5-3 kg) yiyin. Bu amaçla biz sapı (15-20 gr ince günlük su alımının 2 kap içinde 15 dakika kesilmiş ve kaynatın) ve kaynatma alır.

Bu kadar kabak pyelonefrit, akut ve kronik sistit ve üretrit bazı formları ile gösterilir. Bu durumda, lapa 50 gram için günde 2 kez kullanın. Bu gibi durumlarda çok iyi sonuçlar çiğ kabak (2-3 bardak gün) üretilen bir taze meyve suyu sağlar.

Yatıştırıcı bir kabak suyu veya et suyu ve uykusuzluk ile bal vardır. Kullanılan ve çiçekler, kesimler ve balkabağı, örneğin, kabak ve çiçek bir kaynatma yaraların iyileşmesi için kullanılır ve kesimler arasında olabilir - etkili bir idrar söktürücü olarak.

Tibet halk hekimliğinde karaciğer hastalığı, böbrek ve kalp klinik beslenme kabak kullanan, yüksek asit ve mide ülseri ve duodenal ülserli gastrit tedavisinde: kıyılmış sap ve propolis kaynatın 2 g 15 dakika içinde 15-20 g 2 su bardağı su - günlük doz.  İyi şanslar!

Related Posts:
  1. Kabak insanlar

balkabağı, kabak suyu, kabak

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt