tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Kabak büyüyor

Kabak büyüyen kabak

en büyük tohum ve tohum kalitesi almak için, tüm buruş buruş tohum reddetmelidir. Ekim hazırlanmak için en iyi yolu  naklevyvaniya önce onları çimlenme. Ekim önce bu iki ya da üç gün yapmak için tohumlar 2-3 saat sıcak su (45 ~ 50 `C) batırılmış ve sonra oda sıcaklığında bir ıslak doku batırılmış. Tohum naklyunutsya sonra, onlar ekim için hazırdır. Zorunlu bir süreç tohumlarını içinize çekin. Ortaya hızlanan yanı sıra ıslatılmış tohumlar tat kaybında daha az zararlı muzdarip.

Özellikle bitki, güney hindistan cevizi balkabağı soğuk direncini artırmak için birçok bahçıvanlar başlayarak tohum çimlenme söndürülür. 18-20 az 8 10 saat 'C, daha sonra 1-2 de 12-14 saat' C ve T: Bu amaçla, başlayarak bir ıslak bez tutulan tohumlar çimlenme 3-5 buzdolabının sebze çekmecesinde gün veya farklı sıcaklıklarda bir hafta boyunca onları filiz vs.  Özellikle geniş ve erken ürün, yol yetiştirilen kabak fide çeşitlerinin olgunlaşma elde etmek.

Seralarda fide veya kreşler hazırlamak, iyi aydınlatılmış güney pencere bir apartman dairesinde film kaplı veya.  Kabak, tencere torfoperegnoynye 10x10x10 cm boyutunda veya kağıt yapılmış çömlekler o kadar ekmek tohumları taşımak hoş değil. Birçok bahçıvanlar torfogruntom dolu kutulara ekilen fidan büyür. Kutunun alt kısmında 3-4 cm talaş tabaka ön döktü  Evet çimlenmiş tohum toprağa nakli öncesinde 20-22 gün boyunca ekilir.

Sıcaklık geceleri 18-25 `C` gün ve 15-18 C içinde tutulan ilk iki veya üç gün. Sıcaklık gündüz 15-18 `C 5-6 gün fide azaltır ve yukarı 12-13` C gece, fide gergin olmayacak şekilde. Sıcaklık sonra 13-15 'C gün `s, sırasında ve gece 18-22 çıkarıldı Orta derecede ama düzenli olarak

Sulama fidelerin 1 metrekare başına 7-8 litre Aynı zamanda orta nem ve uygun sıcaklık (18-22 `C) güçlü ve dayanıklı bitkiler sağlamak için yardımcı olur ve aşırı nem bitkilerin uzamasına yol açar.  Bir hafta sonra çimlenme bitkiler 1 bitki başına 0.3 litre çözüm sığırkuyruğu (1:10) besleyebilir. Onun yokluğunda bitki nitrophoska (10 litre başına 15 gr) yem gerekir.

Düzgün hazırlanan fide, kısa boğum arası ve iki veya üç iyi gelişmiş koyu yeşil yaprak sapları düşük ve sağlam olmalıdır.  Don tehlikesi geçinceye ve sıcak hava kurmuştur zaman, fidan ekim tohum gibi aynı şekilde sıcak su kuyusu önceden sulanan tarım yapılıyor. Ekim yoğun dış duvar torfoperegnoynyh tencere imha edilmelidir önce. Fideler bol miktarda ılık suyla (gerekirse) sulanan dikti.

Fide akşam veya yağmurlu, bulutlu hava dikilmiş olmalıdır.  Bu unutmayın, bu torfoperegnoynye tencere altında don kuyulardan korumak için yüksek höyükler 10-12 cm olmalıdır ısıtılmış toprak daha iyi ve tüm bitkilerin koruyucu kapaklar veya film kaplı ekilmelidir.  Tepenin tabanı etrafında biz yabancı otların gelişimi bastırmak için kompost bir katman koymak zorunda. Ve genel olarak ham yağmurlu yaz kabak böyle höyük büyüdü.

Bu bitki nemli toprakla temas çürümeye izin vermez.

Related Posts:
  1. Domates
  2. Patates

lahanası, patates, kabak, domates

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt