tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Kabak bir meyvedir

Kabak bir sebze meyve

Bu yeryüzünde güneşin vali oldukça benzer - Aynı neşeli, parlak ve yuvarlak. Tabii ki, bu - bir kabak. Hangi, tesadüfen, karpuz gibi değil, sebze ve meyve.  Sıradan kimyasal bileşimi bu nedenle bu kültürün bir "periyodik tablo" olarak adlandırılan olabilir zengindir.  İlk kabak mineral yönünden çok zengin sonra: potasyum, kalsiyum, magnezyum, bakır,  Ve fosfor.

Özellikle taze sebze çeşitliliği sınırlıdır geç sonbahar ve kış, faydalı. Tedavi amacıyla, bu muhteşem kültürün et ve tohum olarak kullanılır.  Bu askorbik asit nispeten yüksek bir içeriğe sahip.

Kabak ve meyve (3 ila 9 mg içerir. Bazı çeşitleri 38mg ve karoten içeriği seviyesine ulaşıyor.) Karoten bakımından zengindir. Kabak - kendi demir içeriği sebze şampiyonu. Bu, vücutta metabolik süreçleri hızlandırabilir vitamin B, C, E, D, PP, yanı sıra vitamin T nadir vitamini içerir.  Kabak, lifli iyi haşlanmış yumuşak ve kolay sindirilir değildir.

Çünkü onun bu yemeğin tedavi ve önleyici beslenme önerilir.  Karaciğer, safra kesesi, gastrit, kolit ile ilgili sorunlar için yararlıdır vazgeçilmez bir ürün: gastrointestinal sistem için kabak faydaları. Neredeyse nötr orta ile balkabağı et mide ülseri ve duodenal ülserlerin iyileşmesini destekler.

Kabak diyet, obezite, metabolik bozukluklar iyi bir etki sağlar. Pektin metabolizma ve fazla kolesterol toksik ürünlerin atılımı sağlar.  Hamile kadınlar için: toksemi kullanılır.

Related Posts:
  1. Domates - dünya

kabak, domates, kabak posası, sebze

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt