tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Kabak açıklaması

Kabak kabak eti açıklama

güçlü bir kök sistemi glubokovnedryayuscheysya Yıllık kolyucheshershavoe ot. Kaynaklanıyor 8 m ve üç quinquepartite spiral bükümlü dalları daha ulaşan, bir keskin yönlü bir şube (kamçı) ile, tabandan dallı. Büyük, alternatif, saplı, kâlp şeklinde, dentat bırakır. Gövde ve kısa sert tüyleri subulate kaplı bırakır. Çiçek kokulu vardır.

Meyve (kavun), tohumlu, sarı etli küresel ya da dikdörtgen, düz, farklı renkler. Naruzhnuyuderevyanistuyu ve vnutrennyuyuplenchatuyu: tohumları iki kabukları var. Iyuneiyule içinde çiçekler, avgusteoktyabre meyve olgunlaştırmak.

Coğrafi Dağılımı. Rusya'da, sebze bitkileri olarak her yerde.  Tohum ve küspe: yetkililer tarafından kullanılır.

Kimyasal Bileşimi. Tohumları gliseritleri kislotlinolevoy (% 45), oleik (% 25), palmitik ve stearik asit (% 35), fitosterol (kukurbitol) C oluşmaktadır yağ yağ (% 50) içerir  Asit oksitserotinovuyu C içeren O, reçineli maddeler  , Organik asitler, vitamin C, B  (En fazla 0.2 mg%), karotenoidler, karbon Melen C  . Şeker (% 11), elateritsin A, C vitamini, B meyve eti renginin  , In  , Nikotinik asit (vitamin PP) ve karotenoidler. Karotenoidler zeaksantin, cryptoxanthin ve flavoksantin; flavonoidler glyukoramnozid izoramnetina vb - yaprak çiçek askorbik asit 620 mg kadar% var.

Uygulama. Kabak çekirdeği tenya çeşitli (domuz eti sığır ve cüce zinciri, geniş tenya, vb) ve et tykvykak diüretik (BG Volinsky ve ark, 1978) karşı etkilidir. Gri-yeşil (membran) deri kabak çekirdeği olarak alkaloid, kıl kurdu ve yuvarlak kurt% 90 5 dakika içinde öldürür 1:4000 bir seyreltme bir sulu çözelti içermektedir. Tohum, kabuklu, fakat bu gri-yeşil deri tutulur, ayrıca tenyalar ihraç için kullanılır.

Aynı kabak hamuru potasyum, kalsiyum, magnezyum ve demirin yanı sıra şeker, karoten ve C vitamini (EY Şasi, 1962) tuzları şeklinde silisik ve fosforik asittir. Buna ek olarak, et suyu ve kabak idrar söktürücü özellikleri kaynaklanıyor. Böbrek, karaciğer, böbrek ve kardiyak kökenli ödem için Kabak diyet çok yararlıdır. Kabak da özellikle obezite, tuz metabolizması ihlalleri endikedir. Gibi son olarak  kesimler kabak ve içki önerdi.

En iyi meyve Crushed hamuru anti-inflamatuar ve yaraları iyileştirici etkiye sahiptir, bu nedenle yanıklar, yaralar, ülseratif deri lezyonları (VI Zavrazhnov ve diğerleri, 1977) uygulanır.  Halk hekimliğinde, tahıl kabak idrar yolları hastalıkları, böbrek ve mesane tüketilmektedir. Bağırsak solucanları çıkarmak için ve hatta tenyalar günlük ayçiçeği tohumu üç bardak yemek tavsiye edilir.

Bir gıda ürünü olarak Kabak böbrekler değil aynı zamanda tüm vücudu değil sadece temizlik, iyi bir idrar söktürücü olarak kabul edilir.  Kabak çekirdeği aç karnına alıyor, çocuklar için doz vzroslyh150 200 gr - 50-100,  Hamurundan suyu günde 1 / 2 bardak içmek gerekir. Rendelenmiş hamuru günde 500 g (Mahlayuk, 1992) alır.

Pulp Kabak kolon, kolit, kabızlık iltihabı gösterir ve  ödem. Bu kolesterol atılımını arttırır. Tykvanizkokaloriyny ürün, bu nedenle de almak tavsiye edilir  Anemi, pielonenefritah, üretrit, uykusuzluk (Pastushenkov, 1990) akut oluşturur.

Kabak için tavsiye edilir, gut, böbrek, mesane, karaciğer (Kuchin, 1992).  Tykvatsenny gıda, sindirimi yardımcı olur. Bu tuz ve vücuttan atık ürünleri (Burenin, 1990) değişimi artırır.  Prostat hipertrofisi olarak ezilmiş kabak çekirdeği sıcak suyu (Petkov, 1988) içmek önerilir.

1. Taze kabak çekirdeği, cildin üst temizlenmeli, ancak iç gri yeşil kabuk solucanlar sınırdışı endikedir korunur: Yetişkinler için 300 500 g, 1012 yıl 150 gr, 57 gr let100, 34 let75 g. bir saat ile tüm bölümü boyunca oruç var çocuklar. Yarım saat (kabak çekirdeği haşaratların öldürülmesi hakkında ayrıntılı bilgi için bir lavman koymak sonra 3 4 saat bir müshil (tercihen tuzlu) vermek sonra, MD Mashkovskii bakın. Ilaçlar. M., 1977, I, ed. 8 ile. 334 335 .)

2. Çiğ kabak yetişkinlerin Suyu 23 bardak bir gün içki.  3. Günlük et, çiğ veya haşlanmış pişmiş tykvydo 13 kg.  4. Kabak (20 g) Taze kesimler, filtre serin 15 dakika, 2 bardak kaynar su kaynatın dökün. Yarım fincan içinde 4 kez bir gün belirleyin. Kesimler olarak, bitki Adonis bahar 2 g ekleyebilirsiniz.  5. Kurutulmuş kabak çekirdeği Bir bardak karıştırma, kenevir tohumu, kilo, dökün 1 su bardağı karışık, kaynar su, filtre 3 bardak.

Bir gün (mesane iltihabı ile) için alınan bu emülsiyon doz Tüm.

Related Posts:
  1. Hıyar
  2. Bow

balkabağı, kabak, soğan

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt