tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Dekoratif kabak

Dekoratif kabak kabak

Elena Chernysheva ilk olarak zümrüt yeşili yaprakları ve büyük sarı çiçek ve şekil ve renk tonlarının orijinal çeşitli küçük meyve ile dekoratif bir kabak gören hemen herkes, genellikle nefis şaşırttı " Oh, ve o nedir? ".  Dekoratif kabaklar - bitki, en önemlisi, son derece pratik orijinal değil, aynı zamanda çok mütevazi sadece ve: onların antenleri ile bu asma 4 m, süslü bir kemer, çardak, çit ya da evin duvarının bir yüksekliğe tırmanmak için yalnızca bir yaz yeteneğine sahiptir.

Yenilebilir dekoratif kabak mı?  Nedense, dekoratif kabak hakkında en popüler soru için "Ama yenilebilir?". Zaman olduğu gibi şimdi aç değil, ancak görünüşe göre kelime "balkabağı" güzellik ile pişirme ile vazgeçilmez bir birliktir, ama değil!

Yani: meyve hala küçük dekoratif su kabakları ise, kendi cilt yumuşak, olabilir. Ama neden? Kabak, kabak, bu büyük kabak ve kabak: Her şeyden önce, hatta böyle genç bir yaşta, aynı kabak aileden en yakın akrabaları tadı çok düşüktür.

Yani, başka bir şey daha iyi dekore ve yemek için dekoratif bir kabak bırakın!  Büyüyen su kabakları süs için ideal bir yer - dikey destek (bazı çiftlik binaları örneğin, çit örgü-rabitsy veya güney duvarı) yakın. Bu size bir şey dekore etmek istediğiniz tüm uygun olan bahçede bir ayağı olarak dekoratif su kabakları için vardır.  Ancak, dekoratif kabak çardak, pergola ya da kemer (örneğin, çiçek yataklarından bahçe ayıran) onu kamçı bırakarak, bahçe önünde kullanılabilir.

Çok sıradışı kabak sadece aşağı kesemez eski bir kuru elma, bir gövde üzerinde görünüyor. Genel olarak, özellikle bahçede kabak bahçe ve bitkiler genellikle klumbovye arada moda stil ülke şu anda görünüyor.  Ama düzenli parkı kabak klasik tarzda "Novorussky 'evler gibi durumlarda zorunlu dissoniruya, gül ve mazı ile çok ilkel ve kaba görünür.

Orada büyüyen dekoratif kabak (bu noktada onunla hiç kimse yıllık tırmanıcı mukayese edilemez) çok hızlı ve Temmuz ayı ortasına kadar o kapak yeterince yüksek ve yoğun büyür. Ağustos ayında en fazla dekoratif kabak ulaşır, o zaman tam olarak büyük parlak sarı çiçek ve zarif genç fruitlets süslenmiş sağlam bir yeşil ekran, oluşturma, ona destek veren bukleler.  Ne dekoratif kabak ihtiyacınız var?

Dekoratif balkabağı için bir site seçerek iki koşula uygun olmalıdır zaman.  İlk olarak, yeşil bir geniş bir kütle oluşturur yaz asma sapları ve yaprakları sona ermesinden bu yana, onun güçlü destek için yeterli almak gerekir.  İkinci koşul - Tam güneş bir dekoratif kabak en iyi koymak (ışık kısmi gölge kabul edilebilir.) Tabii ki, Yani, daha da fazla meyve bitki ve evin kuzey duvarında, ama sonra çiçek bolluğu sanmıyoruz ve.  Ne dekoratif kabak değil mi?

Yıllık tırmanma bitkilerden, süs kabak gerçekten en iddiasız biridir. Hatta bir acemi bahçıvanın kuvvet altında büyütün. Onların tek olumsuz - mutlak olmayan donmaya karşı dayanıklı: hatta bitki ölür -1 derecede hafif bir donma ile. Bu nedenle fide ile süs kabak büyümek için tavsiye edilir.

Ancak, en az zaman alan ve en basit yolu - Mayıs ayı ortasında yere doğrudan bu kadar ekim tohumlarını. Sürgünler ortaya beklenen ilkbahar geç donlarından, plastik şişe ve film kapağı eğer.  Don dekoratif kabak ek olarak nem ve kötü toprak eksikliği sevmiyorum.

Daha bunu sulama ve gübreleme (özellikle organik gübre), daha iyi büyüyecek demektir.  İşte sır değil!  Şimdi, kabak ve meyve hakkında biraz konuşalım o olduğu için hangi izin, gerçekten de süs olarak durur.

Onların size nadiren 10-15 cm aşan ve şekli yuvarlak olabilir, stellat, şişe gibi, mantar-borovichka vb şeklinde Kabak çeşitleri ile vardır bir düz veya ince deri ile inişli çıkışlı, sarı, turuncu veya yeşil beyaz farklı olan gölgeler. Çizgili en eğlenceli bakmak, dekoratif su kabakları ve benekli ya da iki renkli meyve.

Neşeli renkler, olgun meyve sonbaharda toplamak onları kuru ve özgün kompozisyonları (örneğin, kurutulmuş çiçekler gibi) oluşturmak için kullanmak için çok güzel bir görünüm ve fabrikada, ama çok sık dekoratif kabak yetişir Bu küçük meyve. Ayrıca, bu tykvochki bu eserler yaratmak için kullanılabilir. Bu amaçla, özel boya ile kurutulmuş kabak herhangi bir görüntüye uygulanan ve boya düzeltmek için daha sonra vernik.

Uzun süre saklanan tykvochki için iki kurallara uymak zorundadır: tamamen olgun olmalı, bu aynı zamanda ilk sonbahar donlarından önce bozulmuş, deri çok sert ve kalın.  Değil çok daha iyi direkt güneş ışığına maruz kabak tutmak için yanmış renkleri (eğer meyve rengi kapak yoksa) ek olarak.  Bahçe işleriyle çocuğunuza dahil etmek istiyorsanız, bir dekoratif kabak boyunca büyümeye daha iyi hiçbir şey yoktur!

Her şeyden önce, çok büyük tohum vardır ve hatta küçük çocuğun ekim ile başa çıkmak için.  İkinci olarak, dekoratif kabak büyük bir hız (yaz sıcak ve yeterli sulama özellikle de) büyüyor ve çocuk hızla emeklerinin sonuçlarını görmek mümkün olacak.  Üçüncü olarak, çok küçük çocuklar su ile oynamak ister ve bu nedenle bütün su seviyorum. Bir dekoratif kabak sık sulama sadece gerekli!

Ve son olarak, onu küçük, çok parlak ve sıradışı meyve kesinlikle tüm çocuklar gibi: bir oyuncak bebek onlarda var. Buna ek olarak, kurutulmuş meyve ve özel boya ve vernik (burada yardım yetişkin gerekir) ile dekore edilebilir. Çocuğunuzun arkadaşları ve yakınları önünde göstermek için mutlu olacak. Bu arada, hatta en temel çocuk çizimleri çok sıradışı küçük balkabağı bak!

Yakın bir zamana kadar, mağazalar sadece süs kabak farklı çeşitlerinin karışımı bulabiliriz. Bazen de sınıfları (örneğin, "NC" tarafından yayımlanan "Mozaik" ve "Starfall") belirli bir dizi olarak orada seçildi.  Firma daha sonra "Search" memnun bahçıvanlar artık karışımları ve dekoratif su kabakları bireysel çeşitleri.

Örneğin, "Shahrezada" size parlak turuncu gibi çeşitleri bulabilirsiniz "Türk türban," renkli "Stars" ve "Bebek krem-beyaz" ve "Kaleidoscope" da - sınıf "İki renkli top" "Orange Ball" ve "siğil karıştırın."  Bahçe çiçek farklı konusunda, ben tohum karışımı her satın alma kategorik bir rakip var. Kural olarak, bazı ilginç örnekler olarak büyümek olan ve (ve çoğu) tamamen banal.

, Toprak karışımı tohumların ekim kabul edilemez bir deyişle bu artışın bir sonucu olarak. Ama dekoratif kabak durumunda, sadece çeşit karışım aktif destekçisi oldu! Bu karışımlardan çıkan, meyve süs su kabakları yetiştiriciliği de çok kompulsif meslek olduğunu, bu nedenle olağandışı ve çeşitlidir: her zaman sonuç tohumların (görünüşte) bu aynı ne korkunç bir ilgi olduğunu!

Bu nedenle, tohumların karışımından üzüm dekoratif kabak üzerinde meyve kravat başlar, ben hemen hemen her gün yaşıyorum, görmek için kontrol etmeniz için mucize Ben bu sefer artıyor var.

Related Posts:
  1. Kabak kompozisyon
  2. Bezelye

lahanası, bezelye, kabak, kabak

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt