tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Squash (normal kabak)

Squash (kabak sıradan) salata

Squash (kabak sıradan), tanımı, özellikleri, tedavi, kullanımı kabak  Squash (Ortak kabak) - bir yıllık otsu bir bitkidir. Sürünen Kök, gövde üzerindeki yaprakların dibinde olan, uzunluğu 8 m kadar, tutunarak 3 - ve 5 loblu spiral dalları bükülmüş. Kök ve yaprakları kaplıdır kısa sert kıllar.

Meyve - botanik sınıflandırmada "kavun" , çilek sayısını ifade eder dünya berry en büyük, bu polyspermous. Kalın kabuğu sayesinde neredeyse vitaminler kaybetmeden, uzun süre saklanabilir.  Sırasında hasat kabak ve kabak 5 bir kuyruk bırakarak kesilir - 6 cm uzunluğunda. Peki oda sıcaklığında tuttu.

Kabak kabak bahçemizde en yaygın olanıdır. Ilaç gibi bitki çok az kullanılır. Hastalığında diyet etkili olarak kalp, böbrek, karaciğer ve mide.  12 gün, onlar 20 ulaşmak - - 30 cm 10 yaşında kabak Cut büyüme. Genç olgunlaşmamış kabak, potasyum önemli miktarda nikotinik asit, riboflavin, tiamin, eser elementler. Birçok biyo-uyarıcı deride, çok genç kabak cilde taze yenir.

Olgunlaşmış kabak genellikle deri ve tohumlarından arınmış, ancak yok olduğunu vücut için iyi bir sürü, böylece kabuğu atmak, ve kuru olmamalıdır kış ve ayak banyoları yok. Soldurma altında uygulama şeklinde kullanılan deri cilt. Grev kırıcılar Tozları (ES Miroshnikov, S. Miroshnikov) yüzünde akne iyileşir. Ayak banyoları için, üstleri kabak kullanabilirsiniz. Kaynatma hazır balkabağı peduncles etkili bir idrar söktürücü olduğu.

Ham genç kabak salatalarda, ekmek çok kısa sezon yenir ve bir haşlanmış ziyade bunlardan faydalanabilir. Çiğ sebze salata eklenebilir kabak, sağlıklı gıda çocukların accustoming.  Barlar yer alan diyet lifi, rahatsız edici değil, bağırsakları uyarır onu.

Bu zehirli maddelerin emmek için, emici iyi kolay, kolesterol ve suyun aşırı ve vücuttan çıkarın. Squash için özellikle hastalıklı karaciğer, hasta mide, bağırsak, hem de kalp-damar gibi olan insanlar hasta.  Haşlanmış kabak anemi tedavisinde kullanılır.

Yararlı kabak ve kabak Ameliyat sonrası hastalar için, onlar bağırsak motilite artar. Uykusuzluk için bal kabak suyu 1 / 2 bardak alın.  bir anthelmintic olarak halk hekimliğinde para, hem prostatit tedavisi için gibi.

Bu bir toksik etkisi yoktur Vücudunuzda, bu yüzden öncelikle hasta çocuklar ve yaşlılar için reçete yaş. Ayrıca, arınma bu yöntem tenyalar yararlı kalp hastalıkları, böbrek, karaciğer ve mide ülseri muzdarip olanlar için gebelik ve emziren anneler sırasında mide ve duodenum ülseri.

Alım kabak suyu, genel zayıflık durumları gösterilir kardiyovasküler farklı şişme hastalıkları, obezite, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, (a sahiptir diüretik). BPH kapsamlı tedavi dahil edilmiştir.

Related Posts:
  1. Patates

Kabak suyu, marul, kabak, patates, kabak, sebze


Vigna batun bezelye biber domates domates suyu fasulye havuç kabak kabak suyu konserve fasulye kırmızı biber lagenariya lahanası marul maydanoz patates patlıcan pırasa sarımsak sebze soğan soğan çeşitleri tatlı biber yeşil fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt