tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Domates zararlıları

Zararlıları domates

domates birçok zararlı türü bulunmaktadır, burada bizim 6 dönümlük en rasprastranennye düşünün.  Domates en büyük zarar (domates) ve Zararlıları kürek getirmek. Yetişkin güveler sovkieto  Bitkilerin gövde ve sapları üzerinde yumurta bırakır kadın. Bunların hemen larvalar yumurtadan maeiyune ve uzak bu bitki boyuna galeriler, atıkların yiyorsun sapları ve petioles, içeri ve ölür.

Haşere kontrolünde, domates (domates) haşlama ve otlar ve dulavratotu tatula ve decoctions püskürtme yürütmek. Tedavi yaz kelebekler sırasında başlar ve tırtıllar üç kere 6 ya da 7 gün aralıklarla, tarama başladı ve pelin bir kaynatma iki gün sonra, 7 gün içinde iki defa işlemek, tırtıllar ölür.  Sonraki ekzemplyarGolye sümüklü böcek farklı barınağında sıcağında gün saklanıyor, gece vardır.

Domates (domates), böylece bütün hasat ödün, yaprak ve meyve yemek, büyük zarar. Onları mücadele etmenin tek etkin yolu, zahmetli süreç alıcı sliznyamieto, ancak deneyim oldukça bir gösteri gösterir. Sıralar arasında yakalamak en iyi şekilde ıslak bez, çanta, film parçaları, panoları, kontrplak, kayalar, vb ayrıştırmak Akşamları ya da şafak vakti, gizleme salyangozlar barınaklardan almak ve ortadan kaldırır.

Hatları (birbirinden 15 cm) bir çift domates (domates) ve yatak civarında kireç, süperfosfat, hardal tozu (30 gr / metrekare) veya kalsiyum klorid ile uçucu kül karışımı sönmüş dökün (4-1), korumak gerekir domates (domates) dikilen sitesinden salyangozlar. Ayrıca sümüklü böcek mücadelede süperfosfat (20 g / m²) ile bitkileri toz veya potasyum tuz% 10 solüsyon dökme yardımcı olabilir. Alanı çevresinde çim Mows ve bakır sülfat çözeltisi sprey. Bu ot mücadelesi yapılması zorunludur.

Aşağıdaki az tehlikeli zararlı sinek olduğu değildir. Beyaz Sinek en tehlikeli zararlı biridir. Sinek yaprakların alt yüzeyi infests ve domates (domates) ve besin emmek, yaprak biti neden olan benzer yaralanmalar inflicting.

Düzensiz olgunlaşma domates (domates) da whiteflies gibi beyaz meyve iç dokuların renk bağlanabilir. Whiteflies Küçük, beyaz sürüsü görebilirsiniz slozhnozadev bitki belirlemek değil, ve mosheketo sinek var. Whiteflies zamanında bulunmuş ve henüz larva görünür yoksa, sabunlu su ve küçük bir böcek ilacı ile bitki sprey.

Pirimifosmetil veya pire otu içeren kompozisyonu, araçları kullanın. Sayfanın iki tarafı sprey. Düzenli olarak bu ve diğer zararlıların varlığı bitkilerin rutin denetim yürütmek.

Bitki domates (domates), Kolorado patates böceği yok edebilecek bir başka zararlı. Yaprak bıçak yeme ana yapraklarda Kolorado patates böceği hasar, kısmen veya tamamen. Colorado patates böceği ve herkes elytra 10 siyah çizgili videlitelo böcek konveks, oval, sarı üst, bilir. Alnında siyah bir üçgen nokta var. Böcek uzunluğu yaklaşık 4,5-8 mm 7-12 mm, genişliği. Beetle zhivuchon beş yıl ülkede oturup, neden getirmek hiçbir zaman tam olarak başarılı.

Colorado patates böceği ciddi bir tehdit altına domates bitkiler (domates) larvaları ortaya çıkması ile, uzak yaprakları ve sapları yiyor. Fight böcekleri iki sposobamirukami ve kimyasal olarak, sadece, gidip böcekleri eller toplamak eğer böcekler ve kimyasal larvaları da mnogoneizbezhno kullanın.

Zararlıları domates

Son yıllarda, Colorado böcekleri kimyasal belirli türde en etkili genellikle "Mospilan" ve "Akhtar" bulundu neonikotinoidychasche yanı sıra kitin sentezi inhibitörü olan bağışıklık geliştirmek " Dimilin '(küçük larvaların için geçerlidir), nereistoksin "Bankole," bakteri hazırlık "Boverin" (nemli serin yazları geçerlidir).  Diğer tehlikeli vreditelMedvedka daha az yok. Büyük (en fazla 50 mm) bacak ve kazma kısa elytra vardır kahverengi böcek.

Domates bitki Sakatlık (domates) yetişkin getirmek ve larvaları osobinasekomoe. Bitki ölüm nemenuemoy neden sonra toprak yüzeyinde hareket, kemirmek Bitkilerin kök ve gövde, yakın serilir. Diğer yöntemler yetersiz kaldığında Medvedka gelen domates korunması (domates) ve kimyasal yöntemler uygulanması son çare olarak sadece tavsiye. Küçük granüller içinde Thunder ilaç (etkili, ancak kanserojen ve dikkatli kullanım gerektirir) ders başına 3-4 adet uyur ve toprak ile kaplı.

Aynı şekilde, daha az toksik ilaç Fenaksin kullanın. Yatak ve seraların çevresinde önlenmesi için, gazyağı ile ıslatılmış kum dökmek gibi lovushkivesnoy yumurta Medvedka bırakır gübre yığınları, ayrıştırmak sitede kullanın. Larvalar daha sonra kazık yanık, gübre üzerinde yuva beslenmesinde uzun süre kalır.  Muhanasekomoe ön duvara, larva belovatovogo gölge üç koyu kahverengi çizgili, 4-5 mm uzunlukta kül-gri renk var filiz.

Tohum ve fide bile bitki yetiştirme başlatmak için izin verilmez çimlenme Zararlı zarar verebilir. Sinek Mayıs ayı başlarında yumurtalarını başlar filiz. 39 gün sonra larvalar tohum ve domates bitkileri (domates) ve fide zarar ortaya çıkar.

Domates fideleri (domates), larva kök nüfuz ve içeriden yemek yapın. Ayrıca, 68 gün sonra larvalar şişmiş tohum veya cotyledonous diz nüfuz ve domates (domates) ve kök içine nüfuz mikrop nüfuz. Kıyamet Hasarlı tohumları çekimleri kalmamak veya bu bitkilerden zayıf büyümeye ölüyor. Larvaları 1217 gün yaşayan ve toprakta pupa olmak.

916 gün sonra, sineklerin yeni bir nesil ortaya çıkar. Yaz ayları boyunca, sinekler filiz üç kuşak geliştirmek. Toprak ve gübre dikkatli kazma için bir sinek ile mücadele.

Bitki artıkları, yaprak ve yabancı otların toplanması ve imha. En uygun zaman ve bitkilerin bakımı ekim tohumları.  Başka bir vreditelGallovaya nematod. Sadece tamaty (domates) ve seralar ve seralar (kuzey bölgelerinde) yetiştirilen diğer sebzeler saldırıları Galya nematodaochen ortak, solucan zararlı. Nematod bitki köklerine girer ve içinde onu yeme oraya yerleştiler. Ayrılan nematod toksinler kökleri ve darbelere (galls) üzerinde tümör oluşumuna neden olur.

Galls içinde yeni larvaların gelişme. Gıda ve su kirlenmiş domates (domates), kök olarak rahatsız fonksiyon zordur. Domates (domates), kök-düğüm nematod büyüme modelleri (bazen ölü) vurdu, verim azalır.

Mümkün ölüm kuru ve sıcak hava olduğu en zararlı dönemi. Kök düğüm nematod kadın çok verimli ve larva yüzlerce yatıyordu. Bir domates (domates) kökleri yüzlerce galls kadar olabilir. Nematod dayanıklı lahana, sarımsak, tahıl. Eğer bitki domates (domates) siz değiştiremezsiniz zarazhenouzhe şey, bahçe kontamine toprak kaldırın.

Zararlıları domates sarımsak

Kirlenmiş toprak zararlı dezenfekte carbathion, thiasone, dazomet, vidatom, ipamom, onetionom ve buhar 100 3 saat `C (bu pahalı olmasına rağmen .)  Kavun yaprak biti ile gizlenen bir başka tehlike. Yaprak biti kolonileri onlar çok iyi hissediyorum ve bunun suları dışarı emmek başlar yaprakları gibi sürgünler ve çiçekler alt bulunur. Zararlı yaprak, sürgün, çiçek, yumurtalıklar, neden kırışıklıklar, sararma ve kuruma gelen suyu emer.

Yaprak bitleri, genellikle domates için (domates) çok tehlikeli değil, domates bitkileri (domates) ve genel sağlık düşürebilir. Yaprak bitleri ile mücadelede aktif Uğurböceği yardım, ama bir karınca kolonisi kalkmak aphids korumak için piyasaya yaprak biti tatlı ve sulu hangi yem. Isırgan, sarımsak, soğan kaynatma yardımcı aphids ince sprey karşı savaşıyorlar.

Ayrıca basit bir yapı, al bunu yapabilirsiniz: 8-10 kırmızı biber, 1 yk. Kaşık sabun cips, 1 litre suya, ince bir şişe dışında pulvilizatoromvse (crumble  ), Bir günde vurgulayarak, butylek bir süzgeç vasıtasıyla süzün. Ayrıca domates (domates) ve oradan aphids sprey salyangozlar, tırtıllar ve böceklerden şekilde büyük yardımı ile böyle bir çözümün hiçbir iz olacaktır.

Tırtılların bir dizi vardır, onlara kazandırdığı kendi privelikoe mnozhestvoosnovnoy hasar domates (domates) ve yaprakları ve sapları yiyor. Domates (domates) larva genellikle yıkmak kaynaklanıyor ve bitkiler ölür, böylece gövde içine delik ve hareket yıkayın. Tırtıllar açık alanda ve film sığınaklar altında domates tehlikeli kültür (domates) vardır.

Related Posts:
  1. yarar Kabak suyu
  2. Saraha
  3. Kabak

domates, sarımsak, kabak suyu, kabak, domates ve soğan

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt