tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Fasulye kompozisyon

İçerik fasulye, sebze

Fasulye obyknovennayaodnoletnee otsu baklagil. Bitki oldukça uzun bir sargı kök vardır. Bitki troychatoslozhnoperistye yaprakları. Çiçekler küçük aksiller salkım şeklinde çiçek salkımına toplanan bazen mor beyaz fasulye, vardır. Çiçekli sonra süngerimsi duvarlar arasında tohum kutucukları fasoligladkie ile meyve olgunlaşması.  Hikaye Çin'de başlar, fasulye bitki iddia edilen hangi.

Gıda ve kozmetik ürünleri gibi, Roma satın En popüler fasulye. Antik çağda daha sık olmasına rağmen, modern bir fasulye Amerika'dan Avrupa'ya getirildi. Bugün ürün yaygın BDT yetiştirilmektedir.  Bu fasulye meyve insan vücudu maddeler için hemen hemen tüm gerekli ve değerli içeren gıdalar olduğu ilk unutulmamalıdır.

Et ve balık yakaladı fasulye protein içeriği, aynı zamanda% 75 oranında vücutta sindirilen bir fasulye protein olduğunu. Fasulye proteinlerin yanı sıra amino asitlerin çok sayıda (karbonhidratlar içeren, mono-ve oligosakkaritler, organik asitler, nişasta, karoten, vitamin B, C, PP, flavonoidler, vb) içerir.  Fasulye kimyasal bileşimi özelliği de mineral içeriği fasolimagny, fosfor, potasyum, bakır, çinko ve diğer aynı derecede yararlı öğeleri bakımından zengindir.

Ayrıca dikkat gerektiğini bakır ve çinko içeriği, diğer sebzeler arasında en yüksek. Ve çinko da, diyet önemlidir enzimler, hormonlar, çoğu sentezler. Potasyum tuzu vücudun aşırı sıvı kaldırılır ve kardiyovasküler sistem kaldırma yardımcı olmaktır.

Fasulye Arginin anti-diyabetik özellikleri sahiptir.  Modern bilimsel tıp uyuşturucu kullanımı fasulye reddeder, ancak geleneksel tıp böbrek hastalığı ve mesane, siyatik, gut, romatizma, yüksek tansiyon, diyabet, böbrek taşı kullanılan yeterince güçlü bir fasulye ilaç olarak konumlandırılmış.  Bu deneysel vücut sıvı potasyum yüksek içeriğinden dolayı türetilmiş olduğu gösterilmiştir.

Bu nedenle, bazı kaynaklar böbrek hastalığı, kalp hastalığı, ödem için fasulye kullanmanızı öneririz.  Bean çay hastalık mochevyvoditelnyh şekilde ve ürik asit, polinevrit, romatizma, gut bol birikimi ile etkilidir.  Buna ek olarak, geleneksel tıp, çeşitli deri hastalıkları ve iltihapları gibi egzamalı ile dış mekan kullanımı fasulye un bilinmektedir. Düşük kan şekeri için beslenme giperklimii kullanılan fasulye ayıklamak Peel.

Su infüzyon fasulye tarifi: ezilmiş meyve fasulye 2-3 yemek kaşığı pişirme için, kaynar suya iki bardak dökün ve sıcak bir yerde demlenmeye bırakın. Yemek üç kez bir gün önce 20-40 dakika diyabet ilk aşamalarında tavsiye alın.  Meyve vücudun zehirlenmesine neden olabilecek maddeler olarak, ham halini fasulye kullanımı kontrendikedir.

Eğer zehirlenmesi ishal, kusma.

Related Posts:
  1. Domates
  2. Patates

domates, fasulye, patates, sebze

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt