tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Büyüyen fasulye

Büyüyen piyaz

yapar fasulye bitkisel gıda olarak tüketilen ham fasulye, barbunya fasulyesi protein lopatki.Lopatki (% 6), şeker (% 5) ve vitaminler içerir ki vesmapoleznyh diyet ürünleri arasında bu kültür.  Ne yazık ki,  ovoschnuyufasol ogorodnikiesche bizim küçük bilgi bile tahıl vade beklenen yeşil fasulye ve şeker çeşitleri şüpheli vardır.

Aveda yemeklik fasulye - bölmeleri (Fransız tarzı denilen sebze Sebze tarımı fasulye üzerinde eski literatürde - otzernovoy fasulye ayırt flazhol) - Çok lezzetli, sağlıklı bir diyet ürünüdür. Bunlardan, çorbalar, onların turşu, haşlanmış dobavlyayutv çeşitli salatalar. Bizim bahçelerinde, özellikle fasulye (tahıl) çeşitleri bombardımanı büyüdü.

Büyüyen fasulye bile bir acemi bahçıvan, sorun, çünkü vermez Bu kültürün şüphesiz avantajı - şaşırtıcı sadelik.  Sığır eti veya domuz eti daha semenahfasoli daha fazla protein olarak. Kalori prevyshaetih üzerine pokachestvu diyet tavuk yumurta neredeyse üç kat protein eşdeğerdir.

Fasulye lizin yanlış dahil mnozhestvoaminokislot içerir. Çocuk ve yaşlı insanlar için bir diyet produktakak olarak karaciğer ve safra kesesi ispolzuyutv fasulye için. Belli enfeksiyon hastalıkları, diyabet poleznadlya için insan vücudunun özel maddeler kotoryepovyshayut istikrar içerir.

Küme, polukustovuyu, kıvırcık ipoluvyuschuyusya ayrılır çalı fasulye isteblya yapısı ile. Fasulye yapısı (konuşma dilinde genellikle pod) adlı fasulye, şeker ve polusaharnaya bombardımanı olduğunu.  Şeker (kuşkonmaz) olarak, fasulye yemek olgunlaşmamış tohumlardan zelenyesformirovavshiesya fasulye (omuz) kullanılır. Şeker fasulye sadece sebze olduğunu.

(Tahıl) kuru tahıl için yetiştirilen çeşitler bombardımanı.  Agrotechnics. Naogorodnom sebze arsa fasulye vneseniyaorganicheskih gübre sonra 2-3 yıl yer almalıdır.  Toprak ortamın nötr veya hafif asit reaksiyonlu (pH 6-7) ile otvodyatuchastki fasulye altında (bkz.  .) Ekim öncesi toprak Prineobhodimosti proizvestkovat gerekir.  Bu ürünün verimi artan olumlu bir etkisi yerden fasulye nazaschischennyh deystviyaholodnyh rüzgarlar Büyüyen.

Bu yüzden sigara taşıyan meyve bahçesi satır arasına yerleştirilmelidir. Bir noktada, ve fasulye tomzhe ekilir  .  Topraklar genellikle iyi organik gübre, dostatochnovnesti sadece mineral, özellikle fosfor-potasyum sıkışmış olan ogorodnyhuchastkah, At. Humus malymsoderzhaniem ile Toprak m2 1 başına 4 kg oranında (0.5 kova) de kürek kompost giren aşılamak gerekir.  Süperfosfat 30 g, potasyum klorür, 1 m2 başına 20 g: fasolvnosyat altında baharında.

Posevomsemena fasulye 20 dakika potasyum manganez asit (1 litre su başına 10 g)% 1'lik solüsyon saklanır ve daha sonra saf su ve kuru olarak yıkanır önce. Büyüyen fasulye fasulye dvasroka içinde eken fasulye. İlk, erken, ne zaman 12-14 sıcak 10 cm derinlikte toprak ° C (olmayan bir Çernozem bölgesinde geç Mayıs - Haziran başlarında).

Ikinci kez - 7-10days sonra ilk sonra.  Kumlu ve kumlu topraklarda 4 derinliğe kadar - toprak içine kapanma satırları birbirinden 6-8 cm tohumları seyutna mesafe saflarında 25 cm arasında 60 cm mesafe ile şerit ve çift sıralı şeritler bir dizi 50 smryad için dizi ekim yöntemleri - kil ve tın 5 cm - 2 - 3 cm akciğer horoshoprogrevaemyh topraklar fasulye düz bir yüzey üzerinde dikilmiş, ve soğuk topraklar sblizkim yeraltı suyu seviyelerinde - nagryadah.

Fasulye bitkileri bakmak mücadele, sulama, beslenme satır satır ayıklanması arasında toprak sistematik bir gevşeme olduğu  .  Spud nachinayutpri çimlenme ve satır işaretleme. Gerektiği gibi Sonra aynı anda vypalyvaya yabani otlar da, gevşetin. Birbirinden 12 cm - ilk gerçek yaprak sürgün vzaguschennyh mestahprorezhivayut, 10 bir mesafede arka arkaya bitkiler ayrılırken.

8 sonra hasat fasulye nalopatku - genişlik ve kalınlığı 0.6 -1.1 sm.V etovremya fasulye bir şeker yaprak çeşitleri en sulu olarak 5 ila 14 cm fasulye uzunluğu ile yumurtalıklar oluşumundan sonra 10 gün, hiçbir tohum kolayca ayak parmakları arasında prisgibanii kırma, kapılar arasındaki boşluğu doldurur mısır smyakotyu bir tane daha büyük.  Temizlik 5 aralıklarla vneskolko tarihleri ​​yapılır - 8 gün onlar hazır tüketici fasulye olmak gibi.

Artan fasulye (ogrubleniyastvorok, fasulye tohumları silnorazvivshihsya içinde darbe görünümünü) sleduetdopuskat etmeyin. 1 m2 başına 1 kg ortalama olarak fasulye-bıçak verir.

Related Posts:
  1. Domates
  2. Bezelye

bezelye, marul, domates, fasulye, sebze

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt