tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Sebze bezelye

Sebze bezelye domates

Sebze bezelye. Tavsiye edilen çeşitleri ve tarım uygulamaları Özellikleri  Bilerek bir çocuğun karşılaştığı ilk ürünlerin Sebze gorohodna. Hemen hemen her banliyö arka bahçede ya da anne ve babası çocukları için özel numaralı seribaşı vardır. Genellikle, bu çiçek yatak, onlar ot hemen hemen her gün, muhteşem bir incelik toplama, yetişkinler onlara yardım etmek umursamıyorum da.

Bitki çeşitleri ve ne zaman meyve süresini uzatmak için nasıl temizlemek için hangi aşamada tatlı bezelye büyümeye nasıl - tüm bu ve buraya biz. PEA yem ekili bezelye payı çeşitleri (hayvan yemi için kullanılan) vardır  tahıl (pistikten sonra gıda olarak kullanılır) ve sebzeler (taze gıda kullanılan ve pişirme sonra).

Bitki çeşitlerinin yüksekliği ayrılır içine 25 ila 250 cm yüksekliği çeşitli göre, bezelye tekke Stem  Cüce (25-40 cm)  sredneroslye (70-90 cm) ve uzun (90 cm yukarıda). Karakteristik bir özelliği bir sayfa ile biter bezelye dalları, varlığıdır.  Bezelye meyve - pod, tohum çevreleyen iki kanat oluşan (teknik olgunluk aşamasında olgunlaşmamış formu, onlar "bezelye" denir). Sebzeler, bezelye, tüm çeşitleri ayrılır  Bombardımanı ve şeker. Parşömen ve sert bir tabaka olan bombardımanı fasulye çeşitlerinin kanatları ise ŞEKER VE ÇEŞİTLERİ bombardımanı fark nedir.

Böyle bir tabaka şeker çeşitleri eksik etmeyin, bu nedenle kürek kemikleri ile birlikte yiyin.  Amatör yetiştiricileri genellikle meyve ve şeker çeşitleri neyin yanlış anlamayın. Birçok kişi "şeker" çeşitli çok bezelye olduğunu düşünüyorum.

Sonuç olarak beklentilerin gerisinde kalmaktadır: şeker her türlü genellikle çok geniş bıçak sonra ve bombardımanı daha bazen bezelye az tatlı. Sonra sebze üretici paketi "yanlış" tohum ne koymak karar verir.  Bu nedenle, tohum alırken şeker farklılıklar ve bombalama çeşitleri ve kullanımı özel önem vermelidir.

Bir kuru fasulye yemek istiyorsanız, soyulma çeşitli satın almanız gerekir. (Tabii, çeşitleri arasında farklılıklar vardır) tatlı, tatlı lezzetli ve Bezelye çeşitleri, bu konserve bezelye yemek üretiminde kullanılan türüdür. Şeker çeşitleri tohum ile bıçakların insan tüketimi için yetiştirilmektedir. Onlar (kendi zevkinize herkes rağmen) taze olarak yenir ve pişirildikten sonra (aynı zamanda yemek siyah gözlü fasulye - kaynar suda kaynatın ve tereyağında kızartılmış) olabilir.

Bir kural olarak, onları daha lezzetli ve daha fazla taraftar bulmak yaptıktan sonra. Ondan birçok yemeğin lezzetli bir garnitür elde edilir.  Sınırlı iken Yine de, bir şeker ek bezelye kullanmak, bu yüzden daha en popüler gibi çeşitleri bombardımanı tartışıyorlar.  Optimal KOŞULLARI Çetin - soğuk dayanıklı photophilous bitki tohumları 1 ... 2C sıcaklıkta çimlenmeye başlar. Bitki büyüme ve gelişme 12 ... 16C, ve çiçeklenme ve meyve oluşumu 16 ... 20S için en uygun sıcaklık.

Fide kısa Donlara-7C tolere edebilir.  Bezelye tohumlarının çimlenmesi için bol su gerekir. Bu erken ekilen gereken nedenlerinden biridir. Bezelye farklı toprak türleri yetiştirilebilir. Ayrıca, kök sistemi dokularında teslim nodül bakteri faaliyetleri ile azot ile toprağı zenginleştirir.

ÖZELLİKLER TARIM Tarım bezelye oldukça basittir. Ancak, bildiğiniz ve bazı özellikleri kullanmanız gerekir iyi bir ürün elde etmek.  Ilk önemli nokta Toprak hazırlama ve ekim - ekim zamanı. Çok erken hasat (geç Haziran), merkezi Rusya'da, tohum bahar ziraat için en kısa zamanda, Nisan ayı sonunda ekmek gerekir.  Bezelye için verimli toprak gübre ile özel ve banliyö alanlarında yapamazsınız.

Sonbahar (aşırı durumlarda - makas) önce fakir topraklar üzerinde, kazma ve organik fosfor potasyum gübre yapmak için tavsiye edilir. Organik gübre tercih edilen kompost veya humus olan, taze gübre girdi olmayacaktır.  Ekim kuru ve ıslatılmış tohumlar gibi yapılabilir. Özel arazilerde ekim düzeni seçilen konuma göre değişir. Genellikle bu durumda, çit boyunca ekilen bezelye, 1-2 sıra halinde, 15-20 cm sıra aralığı normal şekilde ekim olup, tohumlar arasında 5-8 cm

Eğer bezelye ayrı bir yatak atarsanız, sonra ekmek en iyi grup , satır 15-20 cm ve ayıklanması ve gevşeme yürütmek daha kolay olur bu durumda bantları arasında 50 cm mesafe destek yükleyin. Tohumlar 2-3 cm

ekmek bezelye derinliğe kadar gömülü olan ve erken Haziran'a kadar sonra olabilir. Bu durumda, ürün Ağustos ayında açık olacak. Önce ortaya çıkması için toprak nemi izlemek için çok önemli daha sonra bitkileri yer almaktadır. Tohumlar yağmur hemen sonra ekmek, ya da emmek, bu durumda dostu vuruyor garantili olacak, bol dökmek oluklar içinde eken olabilir. Bu ekim bezelye bitkileri daha sonraki bir tarihte Temmuz ayında aşırı ısı muzdarip ve özellikle yağışlı havalarda Ağustos ayında çeşitli hastalıklar ile hayran olduğu unutulmamalıdır.

Bezelye erken çeşitleri ayrı bir alan yatak, hem de bu yaz ortalarında ekilen sebze bitkileri ile dönüş dahildir sağlamak için arzu edilir. Bu durumda, ekim geç Nisan, Temmuz ayı ortasına kadar (2-3 hafta) kadar geç Haziran hasat ürün yapılmaktadır. Temmuz ortasında, toprağın kazılıp ve burası Daikon, şalgam, turp, turp, marul, dereotu ve yeşil bitkileri de ekilir.

Montajı büyüyen bezelye ikinci özelliği destekliyorsa - özellikle geç uzun boylu çeşitler için, desteklerin zorunlu montaj. Kendisini üst anten tutunacaktır bitki üzerinde bir destek kurmak - kuleler olarak, ahşap, plastik veya metal çubuklar, ağlar farklı, sicim ve diğer sebze yetiştiricisi görev kullanabilirsiniz. Direkler üzerine Bitkiler daha iyi, daha az hastalık, daha kolay hasat kaplıdır.

İki durumda destekler olmadan yapabilirsiniz: konaklama, erken ekim veya cılız tür dayanıklı antenlerin daha fazla sayıda yüksek tolerans çeşit özel bir "balenli" (veya bezlistochkovye), büyüyor. Ve aslında, ve başka bir durumda, biz ekim için farklı bir planı tavsiye - Satır 15-20 cm arasında sıradan mesafeden, bitkilerin birbirleriyle ulaşmak ve Dallar sarılmak böylece.  Özellikle tomurcuklanma çiçeklenme ve meyve olgunlaşma evrelerinde, kurak hava sulama için bir gereklilik - üçüncü kural Sulama.

Bezelye kısa süreli kuraklık hoş, ama düşük hasat, bezelye çok hızlı lezzet ve besin kalitesini kaybeder ve çok hızlı bir şekilde (meyve erken çeşitleri sadece 7-10 olup, 10-14 gün sonra) meyveli tamamladı.  Son hasat, dördüncü, kural - zamanında hasat. 3-4 gün sonra, sabah skapula toplamak en iyisidir.

Sebze bezelye salatası

gözde belirlenen olgunluk aşaması: bıçak içinde tahıl (birbirine yakın bulunan noktalar) optimum boyutuna ulaştı, ancak bıçak parlak yeşil kalmalıdır. Daha mat, soluk kesici, ızgara görünümünü overripeness gösterir. Onlar yeni genç büyümesini engelleyen Ancak, bu bıçaklar da temiz olmalıdır. Hasat uzun süreli depolama tavsiye edilmez, aksi takdirde hızla kalitesini kaybeder.

Ne büyüyen lezzetli bezelye için önemli koşullardan biri olarak seçilen tür doğru notu seçmektir. Tabii ki, bezelye - bu, yüzlerce çeşit bulunduğu tohum pazarı için domates ya da salatalık değil. Bezelye bunlardan az sayıda doğru sıralama seçmek için bu nedenle önemlidir.  Tablo 30 çeşitleri arasında 2005-2008 döneminde tutan "Rus bahçe" test alanında izole bezelye en ilginç çeşitleri, özellikleri sunuyor.

Standart iyi bilinen bir marka olarak alındığında  Alfa. Çeşitleri açıklamasında seçim belirlemek için kullanımı olası yönü gösterdi.  Rus boyutu. Geç sredneroslye sınıf. Büyük bıçak ve biber farklıdır.

Destekler İhtiyaçları.  Moskova incelik.  Tüm koleksiyon tatlı bezelye ile sınıf. Bu büyümeye çocuklar için önerilmektedir.  Afilla. Yaprak belirli bir "bıyıklı" tipi ile Sınıf. Ek destekler olmadan büyüyebilir.

Kuzey-batı. Çok erkenci ve yüksek verimli bir çeşittir. Bitki güçlü, bakla fusarium dayanıklı, geniş olmasıdır. Kuzey bölgelerde yetiştirmek için uygundur. Desteği olmadan yetiştirilebilir.

Omega PO.  Geç çeşitli ayırt edici özelliği - meyve daha uzun bir süre. Hatta sıcak havalarda meyvelerini vermeye devam ediyor. Bu, Temmuz ve Ağustos aylarında kullanılmak üzere büyümeye tavsiye edilir.  Yaz Arş.Gör. Erken meyve uzun bir süre ile çeşitli olgunlaşması. Birkaç erken ve geç çeşit ekmek gerekmez olanlar ekmek tavsiye edilir.

Siz desteği olmadan büyüyebilir.  En FG. Çok dekoratif bir çeşittir. Bitki tam anlamıyla hassas bir bezelye küçük bıçaklar ile doludur.

VA bezelye çeşitleri bombardımanı karşılaştırılması Wasilewski

Related Posts:
  1. Patlıcan domates

patlıcan, bezelye, fasulye, domates, bezelye çeşitleri, marul

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt