tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Kozmetik olarak bezelye

Kozmetik olarak Bezelye Salatası

son birkaç bin yıldır dünya üzerinde büyüyen bezelye. Atalarımız zenginlik ve bereket bir vücut bulmuş hali olarak. Bu kültür Büyüyen gibi İran ve Mısır gibi ülkelerde eski çağlarda başlamıştır. Araştırma sayesinde, bilim adamları Taş Devri büyüdü bezelye parçacıkları keşfettiler. Bu sebze progenitör şimdi bazı iklim bölgelerinde bulunabilir bir yıllık yabani bezelye, kabul edilir.

Baklagil ailesinin kendini pollinating yıllık otsu bitki Goroheto tür. Kök bezelye dalları 15-20 cm uzunluğundadır. Kökleri toprağa oldukça derin gidin. Yaprakları pinnate ve uçlarında bezelye onları diğer bitkiler üzerinde durmasını sağlar anten dallı var. Çiçekler kelebek şeklinde çiçek açan taç vardır. Genellikle beyaz bir renge sahip, ama aynı zamanda, mor pembe ve mor karşılamak ve.

Meyve gorohaeto pod veya farklı bir şekil, renk ve boyut vardır baklagil. Her pod 4 ila 10 tohum değil. Bezelye farklı yerlerinde tıbbi amaçlar için kullanılır ve tohum yenilebilir olabilir.

Bezelye sağlık özellikleri hakkında konuşalım.  Ilk çağlardan bu yana insanlar bezelye fiziksel sağlığı üzerinde olumlu etkisi olduğunu biliyordu. Ayrıca bu A, B1, B2, PP, C, ve nişasta, mineral tuz, potasyum, manganez ve diğer birçok madde vücudun ihtiyacı gibi birçok vitaminleri içerir.  Besin değeri Bezelye süt ürünleri, yumurta ve et eşittir.

Protein gibi temel amino asitler metionin, treonin, lösin ve lizin gibi yeşil bezelye vardır.  Yeme bezelye çeşitli şekillerde olabilir: çiğ ve konserve. Ayrıca salata, börek ve çorbalar eklenebilir.

Bile jöle yapabilirsiniz Buradan.  Eğer böbrek taşı varsa veya bir diyabetik ise, bu hastalıkların tedavisi için gorohotlichnoe. Ayrıca idrar söktürücü olarak kullanılır. Bezelye ile akne ve morarma kurtulabilirsiniz.  Cildinize taze ve güzel veren bezelye maskesi yapmak için birçok yol vardır bir kozmetoloji ile Bezelye. Rusya'da şaşmamak kadın kadar çekici olmuştu.  Bu yüzden bu yöntemlerden bazılarını sunuyoruz.

1. Temizlik etkisi ile yağlı ciltler için maske  Ince bir toz kadar bezelye aşınır. 1 yumurta akı ve bal küçük bir kaşık ile karıştırın.

Yüzünüzde karışımı yayın ve ılık su ile yıkayın, daha sonra yaklaşık 20 dakika tutun. Normal cilde sahipseniz, bir yumurta sarısı ekleyebilirsiniz. Kuru ise, bal yerine krem ​​kullanın.  2. Maske Canlandırıcı  Ayrıca bezelye doğrayın ve zeytin yağı ve bir tatlı kaşığı 2 çorba kaşığı smetany.Namazhte yüz ve boyun ekleyin ve 30 dakika tutun. Sonra ılık süt daldırma ve bir pamuk ile yıkayın.

10 dakika sonra, su ile yüz yıkanmalıdır. Bu tür prosedürlerin elbette tamamen kırışıklıkların kurtulabilirsiniz.  3. Maske tonlama  Bir öğe karıştırın. ayran ile bir kahve makinesi üzerinde ezilmiş bezelye kaşığı. Biraz demlemek vermelidir kalın bir karışım, almalısınız. Daha sonra on beş dakika yüz bu karışımı uygulayın. Kaynar su ile durulayın ve buz silin.

Bu, cildinizin daha sağlıklı vermek ve kırışıklıklar sizi kurtaracak.  4. Yorgun ciltler için maske  Yoğurt 2 çorba kaşığı ezilmiş bezelye 2 yemek kaşığı karıştırın. 20 dakika yüzünde bu yapıştırın uygulayın.

Pamuk çubukla zeytinyağı bandırılmış, yüzündeki maskeyi çıkarın. Ve sonra 15 dakika ılık su ile durulayın sonra.  Düzenli olarak bu tür bir maske yaparsanız, cildinizi hemen güzel, yumuşak, genç ve sağlıklı olacaktır.  Unutmayın, güzellik size kalmış!

Anna Afanasyev

Related Posts:
  1. Vigna
  2. Lagenariya

Vigna, lagenariya, bezelye ve salata

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt