tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Çetin Protein hazine

Çetin - Protein hazine domates

Çetin - Protein gerçekten bir hazine. , Şeker çeşitleri ayırt edildiği , yaprakları ile birlikte meyve yemek ve peeling hangi yaprak yenmez.  Erken Sow sebze bezelye, toprak dışında en kısa sürede kurur. Yer verimli bir, güneşli atayın. Yaklaşık olarak ekim oranı Metrekare başına 80-120 tohum.

Bantam çeşitleri, daha yoğun ekili güçlü ve kıvırcık - daha az. Tohumlar derinliğe kadar gömülü olan Toprağa bağlı olarak 4-7 cm. Hafif, kumlu topraklarda tohumları kil ve ıslak derin gömülü - küçüktür. Görünüyor ekim sonra 15 gün çeker. Bezelye en iyi habercisi bahçede - kabak, salatalık, lahana ve patates.

Gübre fosfat ve potas, önceki ya da sonbaharda yapılır meyve daha yumuşak ve lezzetli hale gelir. Svezheudobrennom At arsa botvistym bezelye, fasulye, ancak yoksul elde edilir. Bakım bezelye için bir kuraklık ayıklanması ve sulama indirgenmiş ve. Bahçede veya içine sürülen bahis tarafından desteklenen tesislerin yatak kuru twigs topraklarda. Fasulye çıkması sonra 12 gün gözyaşı.

Üreticiler bezelye 20 çeşitleri hakkında büyür. Olan şeker çeşitleri için: Zhegalov 112, tükenmez 195 Çorbası spatula 181, Karaganda Birlik 10, geç gelişmiş beyin, - 1053, bombardımanı için Superb 240 ve diğerleri  Zararlı yönetim bezelye merkezi Rusya'da, bezelye en şiddetli düşman biri Bir bezelye veya güve Tortrix. Bu

Tırtıllar toprak zararlıları kışı geçirmek. Aynı koza gelen güve bezelye çiçeklenme ile. Her kelebek, yaprak yatmaktadır bezelye 200 veya daha fazla yumurta çiçek, bakla ve kaynaklanıyor. 5-10 dışarı hayalardan hava şartlarına bağlı olarak gün, yeme, fasulye nüfuz ve orada canlı larva, genç bezelye.

Sonuç olarak, tahıl kurt yenikleridir, ve sık sık bezelye tamamen yok edilir. 15-20 gün, örümcek ağları ile yapılan dışkı geride bırakarak, larva bölmeler progryzennye deliklerden yaprak bırakın ve yere iner. Bezelye büyük hasat sırada larva Burrows ile

Peki 2-2.5 cm derinliğe kadar toprağa, bir bahçıvan bir umutsuzca şımarık bitkiler olduğunu. Bu olmalı bezelye erken çeşitleri daha az güve tahrip olduğunu unutmayın. Ayrıca, daha az erken bu zararlı bitki etkilenir ekim.  Bezelye güve periyodik yardım ile ilgilenmek için Pelin püskürtülmesi bitki kaynatma, domates yaprakları, dulavratotu kökü, Kırlangıç ​​otu yaprağı, tütün ve sarımsak infüzyonu.

Şu şekilde hazırlanan Örneğin sarımsak infüzyon,: 20 gr. Sarımsak geçirilir bir kıyma makinesi ile su ve 10 litre dökün. Gün, gerginlik ısrar ve tercihen daha yakın, bu çözüm ile bitkiler sprey akşam. Bu bezelye güve beklemek daha iyi değil bitkiler üzerinde isyan ve önlenmesine olacak tedavi.

Ayrıca, sarımsak infüzyon bezelye yaprak biti yardımcı olur.  , Bitkiler için kül toz güve mücadele için yardımcı olur tütün, kuru toz kırlangıçotu.  Bir elma türü güve karşı koruma etkili yolu podzimnyaya vardır kazı alanı, bezelye erken ekim. Bazı uzmanlar tohumlar sıcak bir önleyici tedbir olarak sunulan ekim önce.  Bezelye Çok yaygın bir hastalık - külleme.

O, bu ot alanıyla başa çıkabilir: 300 gr. su 08:00 bir kova batırılmış bırakır. Püskürtme haftalık aralıklarla iki kez seslendirdi.  Sitnikov, Elena

Related Posts:
  1. Bezelye en soğuk dayanıklı bitkisel bitki
  2. kullanımı bezelye
  3. kabak

bezelye, kabak, bezelye çeşitleri, sarımsak

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt