tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Bezelye yıllık bitkidir

Bezelye yıllık bitki patates

Bezelye - (Pisum sativum) bezelye - Bir bahar yıllık bitki veya kışı yumurta. Bu ülkede kendi yetiştirme yaklaşık 5 milyon hektar, ya da baklagiller altında toplam alanın% 90 alır. , Bir gıda ve yem değeri - Yüksek protein bitki (% 34 tane protein içeren 22 olarak) gibi Bezelye. Mısır (olgun tohum), tüketilen hububat, un, konserve gıda işlenir. Çiftlik hayvanlarına yedirilir, bezelye yem çeşitleri.

Bezelye kuru tohumlar 100 kg gıda 117 adet, sindirilebilir protein 19.5 kg saman 100 kg içerir - 23 ile - 30 besleme üniteleri, 3,1-3,5% sindirilebilir protein.  Bezelye ekimi temel alanları: Merkez - Çernozem bölge, siyah olmayan toprak bölgesi, Volga, Ukrayna, Baltık Devletleri, Urallar ve Sibirya.  Bezelye fazla 35 çeşitleri için var zonlu.

Bazıları tür krupnosemennye vardır - Victoria Mandorfskaya, Victoria Strub, srednesemennye - Uladovsky 303 Uladovsky 208 Shtambovy 2, bezelye - Sermaye Torsdag.  Biyolojik özellikleri. Çetin - olgunlaşma tane baklagillere. Çeşitleri çoğu 75 olgun - SO gün. Isı düşük gereksinimleri.

Tohumları 1 sıcaklıkta çimlenme - 4 `C ve gece donlarından - - 2` S, fide 3. görünür 7 `S. Bezelye nem artan bir ihtiyaç yaşıyorsunuz demektir. Ancak, nemlendirme yetersiz olduğu bölgelerde Sibirya ve Kazakistan'da bu ürünün yüksek verim bezelye yayımlanan çeşitleri nem bitki karşılamak için güçlü bir kök sistemi geliştirmek olduğunu göstermektedir.

Iddiasız toprak bezelye için, ama Çernozem, gri orman topraklarda daha iyi yetişir. Su dolu ve alkali toprakların tahammül etmez.  Bezelye ekimi yöntemleri. Çetin - kültür öncekilerden için basit, bu nedenle (mısır, patates, şeker pancarı) yanı sıra satır sonra, kış veya bahar tahıl sonra ürün rotasyonu ekili olabilir.

Bezelye büyüme mevsimi çavdar ve kışlık buğday altında çalışan ikili bu elbise olabilir. Deneyler Ukrayna, Orta yürütülen - kış büyük bir öncüsü - Çernozem alanları ve Gorki bölge o bezelye gösterdi. Özellikle iyi sonuçlar parozanimayuschey kültür olarak bezelye kullanılarak elde edilmiştir.  Herhangi bir özel teknikleri - bezelye altında toprak tedavisi herhangi gerektirmez.

Bir de, hem de özellikle bezelye görünümünde erken bitkileri, gibi - o birincil toprak işleme derinliğe kadar olumlu tepki verir. Ekim önce alan üzücü veya haddeleme ile düzeltilmelidir.  1 hektar başına aktif madde 60 kg - bezelye için 40 doz ile birlikte uygulama büyük önem taşımaktadır. Iyi sonuçlar toz süperfosfat satır uygulaması ile elde edilir.

Bu gübreler bezelye ürünün olgunlaşmasını hızlandırmak ve kalitesini artırmak. Molibden ve bor - asit topraklar çim-podzolik de kireç geçerlidir.  Büyük ölçüde bezelye verir ekim ekim oranı, yöntem ve tarihe bağlıdır. Kapalı matkaplar - tohum en iyi yolu.

Tohum ve tarım alanının büyüklüğüne göre ayarlayın Tohum oranları. 270 kg ve microspermae 180 - - 225 kg Onlar 1.1 notu en az 300 kg, srednesemyannyh 250 krupnosemyannyh içindir 1 hektar başına 1,6 milyon canlı tohumlar arasında değişir. 1 hektar başına 1,6 milyon kadar uygun tohum - Uygun topraklarda artan ekim oranı slabookulturennyh.  Bezelye bahar toprak nem tüm kullanabilmek için bahar ekim tohumların ilk günlerinde ekili.

Ekim gecikme, olgunlaşan bezelye ürün ertelendi ve özellikle çalışan çiftler için, daha az ise. Istenilen paketleme Ekimden sonra 4 ila 8 cm derinlikte tohumlama. Yabani otlar ve toprak kabuk bezelye kontrol etmek için tam ortaya çıkması önce ve sonra harrowed. Bu otlar ve üzücü bitkileri kurtarmak değil, onlar herbisit ile tedavi edilir.

Bitki 5 yükseklikte gerçekleştirilen Püskürtme - 15 cm  Bezelye olgunlaştırmak eşit, yaklaşık 3 / 4 bakla sarı açtığınızda hasat başlayacak. Iki menteşeli başlığı ile bezelye temizleyin. 4 gün biçme sonra -

makaralar 3 sonra hava şartlarına bağlı olarak, alıcılar ile bir araya etti.Öte. Harman sonra, tahıl temizleme makineleri pislik ve tohumları sıralanmış. Kuru tane aktif havalandırma olduğu bölgelerde daha iyidir.  Bezelye dik kaynaklanıyor ve bu nedenle çoğunlukla bezelye bazen ekilen bitkiler, yulaf ile birlikte, destek için.

Bezelye 1 milyon canlı tohum yulaf üç milyon canlı tohumlar ekleyin. Bu durumda, bezelye verimi yaklaşık% 50 olması.

Related Posts:
  1. Zararlıları domates
  2. Domates

bezelye, bezelye ve domates patates çeşitleri

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt