tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Bezelye yemekler

Bezelye ile yemek

bezelye yemekleri çok lezzetli değil, ama kesinlikle faydalı. Hayvansal protein yapımı için gerekli olan sistein, lizin, triptofan, metionin ve diğer - Bezelye bitkisel protein amino asit vücut için çok önemlidir. Şeker, yağ, nişasta, tuz, potasyum ve oldukça yüksek fosfor, hücre ve hayvan hakları ana enerji bileşik önemli bir bileşeni - ATP - beslenme ve enerji bakımından diğer tüm bitkiler arasında ilk sırada yer stavyatgorohna.

Nutsedge adlandırılan Rusya bezelye püresi yok merak ediyorum. O, güçlü bir idrar söktürücü ve böbrek taşı için kullanılır. Katı inflamatuar infiltratlar çözümü için, abse, çıban bezelye un bir yara lapası uygulanır.

Son çalışmalar bir hormon benzeri bileşikler maslegoroha bulduk.  Bu tıp - Son zamanlarda, bilim adamları kesin bir sıradan bezelye ispat bulguları, yayınladık. Meyveler yüksek bezelye antioksidan yüzdesi (maddeler inhibe oksidasyon), protein ve bu kalsiyum ve demir gibi mineraller vücut için önemlidir içerir.

Bezelye kanser, kalp hastalığı, yüksek tansiyon olasılığını azaltır ve cildin yaşlanma sürecini yavaşlatır.  Avrupa Birliği daha da keşifler için bir bilim adamı ve bir buçuk milyon dolar tahsis etmiştir ve Fransız parfüm zaten bezelye krem ​​bileşenleri geliştirmeye başladı. Çin aynı zamanda yararlı geri gorohabylo özellikleri birkaç bin yıl önce.

Geleneksel Çin tıbbı bezelye yakın delik gemilerin teorisine göre, balgam kaldırır ishalin, kan, safra ve obezite hastalıkları ile yardımcı olur.

bezelye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt