tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Bezelye en soğuk dayanıklı sebze bitkidir

Bezelye en soğuk dayanıklı sebze bitki sebze

Gorohsamoe soğuk dayanıklı bitkisel bitki (4 `C'ye kadar dondurma yapar), yuvarlak, düz tohumlar özellikle tür. Bu tohumlar 12. çimlenme `C 48` mozgovyepri C. tohum çimlenme ve 1620 `S. bezelye bitkilerin sonraki gelişimi için optimum sıcaklık  Özellikle çimlenme sırasında ve ilk büyüme mevsimi boyunca kültür toprak nemi, için Gorohtrebovatelnaya, aşırı toprak nemi tolere, ancak yeraltı yüksek ayakta dayanamaz.

Bezelye 7580% PPV için en uygun toprak nemi. Ancak, bezelye kısa süreli kuraklık dayanıklıdır. Bitkilerin gelişmiş kök sistemi sayesinde derin toprak katmanları olarak çıkarmayı bir nem sağlayabilir.  Ilıman bir bitki olan bezelye uzun bir gün için övüyor. Büyüme mevsimi kuzey bölgelerinde çok çeşitleri güneyde daha kısa olan ve kısa bir on günlük bireysel notu ile çiçek vermedi.

Sebze bezelye herhangi öncekilerden sonra büyüdü, ama onu yapmış kişilerdir için en iyisidir  ,  ,  ,  ,  ,  . Aynı sebze bölümüne bezelye dön dört yıl daha erken olabilir. Ekili ve negohorosho için en iyi topraklar  tınlı ve kumlu toprak. Ayrıca ağır topraklarda ve füzyon bezelye büyüyebilir, ancak bu topraklarda bitkilerin daha inhibe ve mümkün olan en yüksek verimi elde etmek garanti etmez.

Değil uygun yüksek su tablo ile asit, alkali topraklar süzülmüş. Sonbaharda bezelye altında toprak ana işleme ürün artıklarının ve yabancı otların yok edilmesi ve en az 2225 derinliğe kadar derin sonbahar çiftçilik (kazma) takip habercisi, Erken bahar tırmık veya komisyon

Ekim hizalamak ve 1215 yılında satırlarda tohum tutun bakın çiftçilik bakın 16 ila 24 gr başına 1 m 2 (tohum türü ve boyutuna bağlı olarak).  Erken aşamalarında, ancak olgun aşamasında Sow bezelye: o Birincisi, erken olgunlaşan çeşitleri, ve orta ve geç. Bu çalışma en geç 5 Nisan göre tamamlanmalıdır. Daha sonraki dönemlerde büyük ölçüde bezelye verimi azaltır.

Tohumculuk Şubat-Mart çözülme sırasında yapılabilir.  Bezelye toprak nispeten az besin yapar. Ayrıca, bezelye kök sistemi diğer bitkiler sert mineral bileşiklerden besinleri absorbe edebilir ve nodül bakteriler tarafından havadan azot düzeltmek için. Bu nedenle, düşük bezelye altında yapılan gübre, verimliliği bereketli topraklarda. Bu topraklarda bir önceki kültür yapmak daha iyidir.

Marjinal topraklarda, her iki organik ve mineral gübrelerin etkinliğini artırır.  Ana zararlı ve hastalıkların nem kontrolü ile bitkiler sağlayan devletten yabancı otların temizlenmesi sebzelerde gorohapodderzhanie toprak bakım görevleri. Çiçekli sebze bezelye başından sonuna kadar iyi büyüyen koşullar altında, ovules ve tohum yoğun bir oluşum olduğunda yüksek bir verim elde etmek için iyi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Ekim sonra üç ya da dört gün içinde toprak nemi, yabancı ot kontrolü ve toprak kabukları korumak ve sonra sürgünler toprak harrowed için. Ortaya çıkması ve belirtme satır sonra koridor gevşetin (büyüme mevsimi boyunca 2-3 kez) ve yabani ot yok.  Toprak kuruma gibi bitki büyüme döneminde sulama geçirmek. Büyüyen zaman, "blade" veya yeşil fasulye 34 kez 23 kat serpilir ve olgun tohum. 1 m2 başına 3545 litre Püskürtme miktarı.

Alt bölmeleri iyi yürütülür ve bezelye, parlak yeşil renk kaybetmez zaman, olgunlaşma hasat başlamak için. Iyi zaman sborarannee sabah. Her iki veya üç gün genellikle yapın.

Sebze bezelye çeşitleri bombardımanı ve şeker ayrılmıştır.

Related Posts:
  1. Domates
  2. bezelye

bezelye, nohut çeşitleri, domates, sebze

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt