tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Bezelye çorbası

Bezelye çorbası bezelye

ve aşağılayıcı bakışları görmezden gelerek arka arkaya üç veya dört tabak yemek için sıcak Bezelye çorba boru, zayıflama yakınları  Alkolizm ile Vnedavnie kez mücadele tüm moonshine sürdü. Eh, bütün, çok fazla değilse. Ve sadece kırsal kesimde ya da bir yere Boonies, ancak sağ başkentin kalbinde. Yaratıcı Moskova aydınlar bile sadece maya, tesadüfen bulmak değil, yoğurt, salça ve bezelye, geleneksel olmayan bir şekilde ve fermantasyon için kullanılır.

Bir arkadaşım, bir sanatçı, coşkuyla onun bira övdü ve "bezelye üzerinde yerli votka" bitki daha temiz ve sağlıklı olduğunu iddia etti. Şimdi diğer içecekler içme, New York'ta yaşıyor, ama "gorohovke" ve hatırlamaz.  Ama bezelye en çarpıcı kaliteli votka için hala görünür ve füme et ile aynı çorba. Sabah, öğleden sonra ve akşam, ve karısı ne kızı ne bu çanak dokunmayın çünkü, yapmak zorunda - Bu çorba benim en sevdiğim dünyanın şey ve gün boyunca yemek hazırdır.

Ve boşuna!  Önce shin satın almanız gerekir. Ukraynalı kardeşler hakkında espriler kutlanan domuz karkas bir hoş kısmı, şimdi her yerde satılıyor. İyi bir gövde, takım elbise ve füme kaburga yoksa. Shank iyice yıkanır ve sert kıllar kalmaz bir bıçakla kazıyın olmalıdır. Tüm tam Bazı aşçı - belki de doğru, ama yine de yok. Cilt, ben küçük kesilmiş yağ az miktarda kesin ve shkvarok kadar bir tavada eriyen - nasıl lezzetli ürün ve benzeri zararlı.

Domuz eti çıkarın ve ayrı bir kaba koyun ve eritilmiş yağ soğan ve havuç karıştırın. Ve ben bir rende üzerinde oldukça büyük soğan, havuç ve emek kesti. Daha sonra kemik pembe et kesilir, ben tava ve Passer sebze eklemek, küpler halinde kesin.  Bu arada kısık ateşte büyük bir tencerede hafifçe akşam tekrar tekrar yıkanır ve sırılsıklam bezelye çağıldayan.

Daha önce bunlardan emmek için unutursanız - korkunç değil, sadece yemek için daha uzun sürer. Bir kez bile ocakta çorba unuttum ve yatağa gitti. Yangın küçük, bu yüzden kuru kaynatın değil, bezelye razvarilsya güzel.  Soğan, havuç ve domuz yeterince yumuşatılmış ve bir tencere içine bezelye püresi, tava döker içeriğini dönüşmesi ve daha kaynamaya başladı zaman.

Şaft kendisi çok tuzlu ve tavada biraz sıvı olduğu için, aynı anda çorba solite etmeyin. Deneyin ve en sonunda dosalivayte. Ben de cömertçe biber uzanmak ve bir defne yaprağı koyun, bu nedenle kokulu döner.  Bu çorba aşağılayıcı bakışları kızı görmezden gelerek, üst üste üç, dört plakalardan sıcak yenmelidir, bu arada kilo vermeye çalışıyor. Ve tabii ki, tost! Hayır tost olamaz.

Siyah ve Borodino dilimlenmiş beyaz ekmek elde edilen iyi kraker için fırın küçük bir ateş üzerinde. Kruton onları iştah açıcı darlığı ile - Bu cracklings hatırlama ve bir kase bunları doldurmak için uygundur.  Karısı ve kızının yokluğu bir avantajı, ben çorba büyük bir tencerede pişmiş sevilen ve eski bir arkadaşı ziyaret etmek için çağırdı.

Sat, bir bardak içti ve iyi bir yemek vardı. Sonra kumarhaneye beni ikna başladı. Bir kaset Ben genellikle kaybolur ve kolayca aile isimlerinin son kaybedebilir zaman, bu nedenle reddetme gücü buldu.

Duydum ertesi gün: ". Pahalı maliyet bana aynı bezelye çorbası senin" Bu kaybeden dokuz dolar hata kumar için yaptığı ölümcül tutku değil benim çorba ve tost ile ben, ve ortaya çıktı. O zamandan beri, arkadaşım bezelye çorbası, dokunmamaya.

Uzun yıllar gözlemler için: artık çorba, bu zengin olduğu daha lezzet. Pot ısıtma biraz ateşe koyun ve zaman zaman heyecan, ya da alt sediment için lavabo tavsiye zaman yazabilirsiniz. Bu bezelye inanılmaktadır - en sağlıklı ve besleyici gıda ve bezelye çorbası iki tabak bir gün (ekmek) tüm erkek beden kalori gerekli sayıda sağlar.  Ancak, bu darbe sadece çorba yemek yemeyin.

Bu kızartılmış bezelye için çok basit bir tarifi var, ne daha sonra tereyağında kızartılmış, bu filizlenen kadar kadar suda ıslatılmış ve şeker ya da tuz serpilir, çubuklarını ile yenir. Bu, ilke olarak değil, kızartma için - ve çok lezzetli. Bu arada, çimlenmiş bezelye şimdi herhangi bir süpermarkette satılan ve tamamen soya sosu ile gider.

Sonra bazı nedenlerden dolayı "deve" olarak adlandırılan ayakta eatery, Riga, ben kullanılabilir olan tek yemek çalıştı - füme etli bezelye. Kızarmış soğan ve jambon parçaları ile, haşlanmış bezelye, ama bizim ve Baltık dumanı tüten bir tencerede. Yakıcı karışım kefir gerekiyordu aşağı yıkayın. Bu yemek bir kuruş ve bir ömür boyu unutulmaz orijinal tat değerdi.

Başka hiçbir yerde ve şimdi görmedim Bu bezelye artık karşılayabilir: NATO genel ve sabun bir vize rejimi Baltık tanıttı.

Related Posts:
  1. Kuru Fasulye
  2. Kabak
  3. Patates

domates, havuç, bezelye, fasulye

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt