tomato

organik sebze ve meyve suları tüketin

Sebze için Faydalı

Bezelye

Sebze bezelye

Çetin - yıllık travyanistoerastenie. Tseplyayuschimisyausikami değişen uzunluklarda, içi boş kök - yapısına göre 45-250 cm farklı sınıflardan kaynaklanır sıradan ishtambovymi olabilir. Dallar dönüştürülmüştür garip-pinnate, terminal bildiriler bırakır. Açık yeşil ve mavi-yeşil koyu lekeli kaynaklanıyor. Sebze bezelye çiçek çoğu çeşitleri kendini pollinating, biseksüel, beyazdır.

Yeşil bezelye adı verilen bir yiyecek sostoyaniipredstavlyayut olgunlaşmamış ürünü olarak Fasulye bezelye. Bogatsaharom bezelye (en fazla (6 -7%), beyaz (% 5.6) ve vitamin  Besleyici ve lezzetli delaetego sebze C (taze ürün 100 g başına 25-35 mg). Bezelye erken sebze biridir. Urozhayabobov Toplama Haziran ayı sonunda başlayacak - Temmuz başında.  Yeşil bezelye imolodye taze şeklinde kullanılan bıçakları yanı sıra çorba, yan yemekler, diğer sebze ile kompostosu.

Ayrıca pischevoytsennosti bezelye bir tedavi aracı olarak ilgiyi hak etmektedir. Yaprakları ve tohumları Vnarodnoy tıp decoctions bir diüretik adrenal taş hastalığı olarak kullanılmaktadır. Bezelye un poultices çıban ve apseler yumuşatır.

Bezelye meyve - pod, uygulamada sık sık folikül adı verilir. Fasulye olan yapısı ile  Bombardımanı ve şeker. Bombardımanı fasulye kanatları ise sözde kösele parşömen sloy.U şeker fasulye, parşömen tabaka içinde değildir ve pischutselikom kendi kullanımı yeşil şeklinde. Bezelye tohumları üç tip halinde şunlardır: yuvarlak, serebral ve geçici.

Kök sistemagoroha çubuk tipi, kökleri üzerinde oluşan nodüller - havadan koloniimikroorganizmov nodül bakterileri azot kullanılabilir dlyarasteny devlet bağlamak için.  Sebze bezelye, soğuk dayanıklı bitki. Onun tohumları 4-6 çimlenmeye başlar ° C Fideler выдерживаюткратковременные dondurma 4 ° C  Bezelye ışık, özellikle periodprorastaniyasemyan içinde, nem sevgi talep ediyorlar, asit topraklarda kötü yetişir.

Toprak itibaren polymineralic malzeme yapar. Fosfor ve potasyum gübre konusunda çok seçici. Azotnyeudobreniya azot yoksul topraklara sadece gerekli.  Agrotechnics. Yer  büyüyen bezelye açık ve güneşli bir seçim için. Toprak (rN6-7) olmalıdır.

İyi verimleri önceki bitkisel ve mineral gübreler (süperfosfat ve potasyum klorür 30-40 g, 1 m2 başına 20-30 g) hasattan sonra osennyuyuperekopku toprak altında ovoschnogogoroha toprak humus ya da (1 m2 başına 0,5 kova) doldurarak elde edilir . İlkbaharda vnosyatazotnye gübreler (üre veya 1 m amonyum nitrat 15-20 g 20-30 g) ekimden önce.  Tohum sıralamak için, tahıl povrezhdennyegorohovoy basıp boleepolnovesnye, onlar% 3 sodyum klorür solüsyonu (1 litre suya başına tuz 30 g) daldırılır.

Semenaudalyayut süpernatant ve tamamen yıkanmış su altına yerleşmiş ve akışkanlık için kurutulur.  Yaz gorohseyut sırasında olgunlaşma çeşitleri kullanarak çeşitli dönemlerde. Vkontse Nisan ekim başlamak - Mayıs ayı başlarında ve geç Mayıs ayında, genel olarak tamamlamak. Bezelye seyutdvuhstrochnymi şeritler fasulye yeniden manuel toplama chtooblegchaet.

Soymak için 50 cm, satırlar arasında 20 cm, notlarının şeritler arasındaki mesafe (zelenyygoroshek üzerinde) ve ağır topraklarda 3 tohum rasteniyamiv serisi 4-6 cm derinliği arasında bıçak üzerinde şeker için 40 cm, - 4 cm, akciğerlerde - 1 m2 başına 5-6 cm Tohum oranı 15-20 g. Yayımlama üstten kapatılmalıdır.  Ortaya saydam filmi kapsayacak şekilde bezelye ekim ile tarama kuş arazi predohraneniyasemyan için.

, Haşere kontrolü, özellikle çimlenme ve poyavleniyavshodov, ot mücadelesi sırasında, bezelye Bakımı çapalama ve gübreleme. Sürgünler daha güçlü olsun ve hangi anten tutunarak bitkiler podstavlyayuthvorostiny büyüme içine gittiğinizde, bezelye dikey olarak büyüyebilir.  Bezelye üre bir sulama 10-15 gr, 20-30 süperfosfat g ve 1 m2 başına potasyum klorür 10-15g yapma, 1-2 kez beslenir.

Hasat bombardımanı bezelye, yeşil bezelye bir anda başlayacak şekilde zaman hiçbir belirti setkina yüzeyi, yeşil ve sulu tane struchkedostigli en yüksek değer ve yaprak. Pod üzerinde beyaz bir ızgara görünüm - bir delil goroshekperezrel.  Fasulye, onlar yeşil, yassı, etli, yumuşak ve sulu, snedorazvitymi tohumlar bir zamanda saharnyhsortov bıçak hasat bezelye.

Bombardımanı fasulye ve şeker çeşitleri Temizleme birkaç kez merepospevaniya bezelye bir sezon yapılır.

Related Posts:
  1. Domates

domates, bezelye, sebze

© Copyright domates.asert.info All Rights Reserved

Sebze kendilerini Büyüt